TOPlist

Chytré zvonky jsou super a nestojí mnoho! Tyhle jsou v Česku nejoblíbenější

Chytré zvonky
  • Z hloupých součástí domácnosti se stávají inteligentní přístroje
  • Chytré zvonky mají řadu benefitů a nemusí vás stát majlant
  • S nočním viděním, FullHD rozlišením a detekcí pohybu se dá vlézt do tisícovky

Doba se posouvá, technologický pokrok není možné zastavit a z čím dál většího počtu „hloupých“ součástí domácnosti se stávají chytré produkty. Osvětlení, které lze na dálku ovládat smartphonem, je už v podstatě standardem, ale co třeba takové inteligentní žaluzie nebo mobilní klimatizace? Zařízení plnících běžné úkony, ale nabízejících něco navíc, najdeme zkrátka plno.

Do téhle pomyslné škatulky bychom mohli zařadit také chytré zvonky. S běžným zazvoněním si pochopitelně poradí hravě a přitom vás mohou zlákat širokou škálou dalších benefitů. Ať už jde o větší pocit bezpečí díky vestavěné kameře nebo oboustrannou komunikaci, seznam pěti nejoblíbenějších chytrých zvonků v ČR vás možná přiměje k definitivnímu zahození toho hloupého.

Xiaomi Smart Doorbell 3

S touto levnou hračkou od Xiaomi pravděpodobně nic nezkazíte. Malá černá krabička má kromě tlačítka pro zazvonění video kameru, která si poradí s pořizování obrazu v rozlišení 2K. Disponuje navíc čtyřmi 940nm infračervenými světly, zajišťujícími jasné video i za mizerného osvětlení. Objektiv zvonku spoléhá na 180° horizontální a 107° vertikální zorné pole.

Za zmínku pak stojí pokročilá detekce pohybu využívající umělou inteligenci nebo bezplatné cloudové úložiště pro uchovávání nahraných videoklipů po dobu až tří dní. Zapomenout nesmíme ani na podporu oboustranné komunikace nebo 5 200mAh baterii, s níž údajně vydrží necelých 5 měsíců na jedno nabití.

Xiaomi Mi Smart Doorbell 3

Cena: od 952 Kč

EZVIZ DP2C

Zařízení vhodné pro trošku náročnější uživatele. Chytrý zvonek EZVIZ DP2C totiž nespoléhá pouze na propojení s chytrým telefonem, nýbrž je dodáván se 4,3palcovou obrazovkou, která v reálném čase promítá obraz zachycený na kameru s FullHD rozlišením.

Konstrukce zvonku nepůsobí tak elegantně jako u Xiaomi, zato se však zdá být bytelnější. I tentokrát každopádně výrobce láká na detekci pohybu, a to se třemi různými úrovněmi citlivosti, anebo noční vidění na 5metrovou vzdálenost. Nabíjitelná baterie má kapacitu 4 600 mAh.

EZVIZ DP2C chytrý zvonek

Cena: od 3 169 Kč

Nedis WIFICDP10GY

Se zvonkem Nedis WIFICDP10GY se opět vracíme do cenově dostupnější kategorie. Bohužel, vestavěná kamera s 1Mpx senzorem dovede nahrávat pouze v rozlišení HD (1280×720 pixelů), čímž ztrácí na oba dříve jmenované produkty.

Zvonek nabízí možnost obousměrné komunikace skrze mobilní aplikaci a ani tentokrát u neschází schopnost detekce pohybu přede dveřmi nebo noční IR přísvit do 5metrové vzdálenosti.

Nedis WIFICDP10GY

Cena: od 1 225 Kč

Nedis WIFICDP30WT

Krapet dražší model od stejného výrobce vrací věci na vyšší úroveň. Nejenže se na první pohled pyšní designově pěknějším tělem, avšak také podporuje nahrávání v rozlišení FullHD. Kapacita baterie je ve srovnání s konkurencí poměrně malá, v souvislosti s 2 600mAh hodnotou Nedis udává životnost po dobu dvou měsíců na jedno nabití (v pohotovostním režimu).

Noční vidění a senzor pohybu se schopností zaslání notifikace do chytrého telefonu je už prakticky samozřejmostí.

Nedis WIFICDP30WT

Cena: od 1 389 Kč

iGET HOME Doorbell DS1

Poslední kousek našeho žebříčku se prodává za naprosto směšné ceny, přestože umí nahrávat ve FullHD a nabízí noční vidění až do 8metrové vzdálenosti. Pochlubit se mimo jiné může kompatibilitou s hlasovými asistenty Amazon Alexa nebo Google Asistent či 5 200mAh baterií, s níž vydrží déle než 3 měsíce. Zvonek snímá v zorném úhlu 170° a nechybí mu ani detekce pohybu.

Poměr mezi cenou a výkonem se zde zkrátka zdá být fantastický. A pokud budete dostatečně rychlí, na Datartu jej možná stihnete pořídit za 639 Kč v rámci aktuálně probíhající slevové akce.

iGET HOME Doorbell DS1

Cena: od 799 Kč

Mají pro vás chytré zvonky využití?

Zdroj: Heureka

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)