Který Android telefon je letos nejprodávanější na světě? Zkuste si tipnout

nejprodavanejsi-android-telefony-q1-2020

Máte vlastní tip na správnou odpověď na otázku v nadpisu? Klidně si dejte pár sekund a před přečtením článku si zkuste sestavit vlastní odhadovaný žebříček. Statistiku s nejprodávanějšími telefony přinesla renomovaná agentura Strategy Analytics a v tomto případě se jedná o údaje z prvního kvartálu roku, tedy od ledna do března. Nejprodávanější Android telefony z Q1 2020 známe od prvního až po šesté místo a všechna je obsazují mobily Samsung či Xiaomi. Se jménem vítěze vás nebudeme dál napínat. Jde o Samsung Galaxy A51, středně vybavený model vydaný v prosinci roku 2019. Jde o další důkaz toho, že jihokorejský výrobce se s řadou A skutečně trefil do potřeb zákazníků. Zmíněný přístroj tvořil 2,3 % z prodejů.

nejprodávanější Android telefony Q1 2020

Na druhém místě je s poměrně velkým odstupem telefon Xiaomi Redmi 8 (1,9 %) následovaný letošním vlajkovým mobilem Samsung Galaxy S20 ve variantě Plus (1,7 %). Na čtvrtém a pátém místě jsou se stejným podílem 1,6 % Samsung Galaxy A10s a Xiaomi Redmi Note 8. Šesté místo patří dalšímu “áčkovému” Samsungu A20s. Dohromady pokrývaly nejprodávanější Android telefony za Q1 2020 přes 10 % trhu, takže každý desátý patřil do zmíněné šestice. Zajímavé je, že se analýza Strategy Analytics celkem rozchází s dříve uveřejněnými čísly od Calalys. V nich je nejprodávanějším Android telefonem Xiaomi Redmi Note 8/8T. Právě započítání obou modelů možná činí ten hlavní rozdíl.

Jak asi bude vypadat statistika prodejnosti za Q2 2020?

Zdroj: Strategy Analytics

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)