Nejpovedenější porty PC her pro Android

how-to-play-pc-games-on-android

Všichni si je pamatujeme. Hry, které před deseti lety ždímaly z našich počítačů maximum, lidé si kvůli nim kupovali nové grafické karty a drahé paměťové moduly, aby pak u nich strávili desítky hodin naplněných poctivou kvalitní zábavou. Přesně tyhle hry si nyní můžete zahrát na telefonu, tabletu či na titěrném mini-pc o velikosti USB flashky. Tak dalece pokročila výpočetní technika. Pojďme se podívat na ty nejlepší předělávky klasických PC her pro systém Android.

 

Grand Theft Auto 3

Hra mezi fanoušky známá především jako GTA3 vyšla roku 2001 na PlayStation 2 a o rok později i na PC. Jednalo se o první trojrozměrný díl této slavné série zasazené do otevřeného města a těsného okolí a samozřejmě se (stejně jako předchůdci) postaral o příslušný humbuk v řadách cenzorů a odpůrců videoher. Zhostíte se role nemluvného týpka v kožené bundě, který se rozhodl se svými kumpány vykrást banku. Jenže ouha, chlapík se nehodí do počtu a je ponechán přímo na místě činu, navíc s náloží broků v hrudníku. Když se mu později podaří dostat se z transportu převážejícím ho do vězení, může cesta za pomstou začít. V obrovském městě pak plníte nejrůznější mafiánské mise, které se často z triviálního úkolu během pár vteřin přetaví v noční můru, kde vy jako štvaná zvěř prcháte před agresivními policejními dodávkami. Dobře vybalancovaná fyzika aut, spousta místa k vyřádění a napínavé mise jsou přesně těmi důvody, proč se z GTA 3 stal hit.

GTA3_android

Verze pro Android je navíc solidně vyladěná, a pokud máte dostatečně výkonné zařízení, klidně tu stovku za hru utratit můžete. Ovládání je sice trošku kostrbaté (přece jen je k dispozici mnoho různých akcí) a kamera občas dovede potrápit, ale monstrózní nálož misí a rozmanité město vás dokážou zabavit na hodně dlouho.

Grand Theft Auto III
Grand Theft Auto III
Jan Olejník
O Autorovi - Jan Olejník

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (38)