Nejpovedenější porty PC her pro Android

how-to-play-pc-games-on-android

Všichni si je pamatujeme. Hry, které před deseti lety ždímaly z našich počítačů maximum, lidé si kvůli nim kupovali nové grafické karty a drahé paměťové moduly, aby pak u nich strávili desítky hodin naplněných poctivou kvalitní zábavou. Přesně tyhle hry si nyní můžete zahrát na telefonu, tabletu či na titěrném mini-pc o velikosti USB flashky. Tak dalece pokročila výpočetní technika. Pojďme se podívat na ty nejlepší předělávky klasických PC her pro systém Android.

 

Grand Theft Auto 3

Hra mezi fanoušky známá především jako GTA3 vyšla roku 2001 na PlayStation 2 a o rok později i na PC. Jednalo se o první trojrozměrný díl této slavné série zasazené do otevřeného města a těsného okolí a samozřejmě se (stejně jako předchůdci) postaral o příslušný humbuk v řadách cenzorů a odpůrců videoher. Zhostíte se role nemluvného týpka v kožené bundě, který se rozhodl se svými kumpány vykrást banku. Jenže ouha, chlapík se nehodí do počtu a je ponechán přímo na místě činu, navíc s náloží broků v hrudníku. Když se mu později podaří dostat se z transportu převážejícím ho do vězení, může cesta za pomstou začít. V obrovském městě pak plníte nejrůznější mafiánské mise, které se často z triviálního úkolu během pár vteřin přetaví v noční můru, kde vy jako štvaná zvěř prcháte před agresivními policejními dodávkami. Dobře vybalancovaná fyzika aut, spousta místa k vyřádění a napínavé mise jsou přesně těmi důvody, proč se z GTA 3 stal hit.

GTA3_android

Verze pro Android je navíc solidně vyladěná, a pokud máte dostatečně výkonné zařízení, klidně tu stovku za hru utratit můžete. Ovládání je sice trošku kostrbaté (přece jen je k dispozici mnoho různých akcí) a kamera občas dovede potrápit, ale monstrózní nálož misí a rozmanité město vás dokážou zabavit na hodně dlouho.

Grand Theft Auto III
Rockstar Games, Inc.
Verze1.3 (26. 1. 2013)
Velikost8,9 MB
2.2+


116,99 Kč

Grand Theft Auto: Vice City

Nelze říci A, aniž bychom nepokračovali přímo k B. Ne, že by Vice City bylo nějaké béčko! Zatímco GTA3 překvapilo přechodem z jednoduché 2D grafiky do omračujícího 3D, Vice City boduje zasazením do rozjuchaných osmdesátých let – a to se vším všudy. Licencovaný soundtrack vám připomene ty největší pecky od Twisted Sister, Mr. Mister nebo jedinečnou atmosféru kultovního osmdesátkového seriálu Miami Vice díky skladbě Crockett’s Theme od Jana Hammera. Přibyly motocykly, zalétáte si v helikoptérách a zase budete mít plné ruce práce s dobýváním podsvětí v napínavém příběhu, který je navíc bezvadně odprezentován díky skvělému dabingu. Ovládání se od GTA3 nijak nezměnilo a tak, pokud jste si na něj díky předchůdci zvykli, vám nic nebrání v tom, abyste naskočili do dalšího rozjetého akčního dobrodružství.

vice_city_pc-300x225 gta_vicecity_android

Vice City mohu vytknout pouze to, že zasazení hry do města, které věrně napodobuje Miami, způsobilo, že je město zkrátka ploché jak žehlící prkno a tak si moc divokých skokánků neužijete – navíc se pak veškeré honičky většinou odehrávají na dlouhých pobřežních “avenue”. To je ale jenom drobné smítko na jinak velmi povedené hře!

Grand Theft Auto: Vice City
Rockstar Games, Inc.
Verze1.03 (18. 12. 2012)
Velikost1,4 G
2.3+


116,78 Kč

Max Payne Mobile

Policajt drsnější než strniště, které zdobí jeho zachmuřenou tvář. Křivě obviněný z vraždy kolegy a hrozivě sám uprostřed beznadějné situace, to je Max Payne. Život se s ním nepáral: milovanou ženu a dítě mu zabili feťáci přímo v jeho vlastním domě a následné obvinění z vraždy dlouholetého kolegy ho poslalo na sebevražednou misi na nejhlubší dno společnosti. V takovém případě mu zbývá jen jediné – vyzbrojit se svou věrnou Berettou a arzenálem brilantně napsaných a skvěle nadabovaných vnitřních monologů. Zkrátka Dick Tracy a Phil Marlow pro naše tisíciletí. Na noirový detektivní příběh s mnoha odkazy na norskou mytologii je nabalena robustní 3rd person střílečka, která světu představila revoluční možnost zpomalení času. Dnes, kdy se zpomalují snad i dialogy ve filmech s Adamem Sandlerem, to nepůsobí jako kdovíjaká bomba, ale tehdy byli hráči unešeni, když ve zpomaleném režimu viděli kulky svištící kolem Maxovy hlavy. Výborná hra s realistickou grafikou a příběhem temným jako černá káva. Ke hraní vám ale raději doporučíme gamepad.

 maxpayne_pcmaxpayne_android

Max Payne Mobil
Rockstar Games, Inc.
Verze1.1 (16. 8. 2012)
Velikost24 MB
2.2+


69,99 Kč

Broken Sword: Director’s Cut

Kdo z pamětníků by si nepamatoval na toho proklatého kozla! Ale popořádku. Broken Sword je nejtypičtějším zástupcem adventurního žánru. Spletitý detektivní příběh, kvalitně napsané dialogy, malebná grafika a spousta zapeklitých situací. Hlavním hrdinou hry je americký turista George Stobbart, který se rozhodl strávit příjemnou dovolenou v Paříži. Co čert nechtěl, přimotá se k bombovému útoku zosnovaného šíleným klaunem – a to by George nebyl správný “Amík”, aby se nepokusil zjistit, kdo ho téměř připravil o život. Shodou okolností se seznámí s atraktivní Francouzskou Nico (ach, ten její přízvuk!) a než by se nadáli, dostanou se do víru událostí, jaké si nedokázali představit ani v nejdivočejších snech. Příběh o novodobých templářích nepostrádá napětí, vtip, lokace z celého světa a především tu klasickou hratelnost, pro adventury tak typickou a tolik milovanou. Na Google Play se navíc vyskytuje “Director’s Cut” verze s několika hodinami poutavého příběhu navíc!

Broken Sword : Director’s Cut
Revolution Software ltd
VerzeLiší se dle zařízení (11. 1. 2013)
VelikostLiší se dle zařízení


95,00 Kč

Broken Sword 2

George a Nico se opět ocitli v zašmodrchaném klubku záhad. Tentokrát už nejsou hrozbou neo-templáři, ale rovnou prastará jihoamerická božstva, narkomafie a pašeráci. Z deště pod okap! Zůstal nám půvabný grafický kabátek, příběh plný nečekaných zvratů a samozřejmě i pořádné “zákysy”, jak se kdysi říkalo těm opravdu složitým logickým hádankám, přes které jste se bez návodu skoro neměli šanci dostat. Jako bonus navíc dostanete digitální comics osvětlující některé situace. Zajímavostí, kterou by byla hanba nevypíchnout, je spolupráce s DropBoxem, díky kterému si můžete snadno sdílet uložené pozice napříč různými platformami.

brokensword2_android brokensword2_pc

Broken Sword 2 je poctivou kvalitní adventurou, ale z nějakého důvodu mi k srdci nepřirostla takovým způsobem, jako jednička. Pokud jste ale první díl už dohráli, je dvojka jasnou volbou. Oba díly za to prostě stojí!

Broken Sword II Smoking Mirror
Revolution Software ltd
Verze1.0.12 (30. 1. 2013)
Velikost717 MB
2.3+


95,00 Kč

 

Death Rally FREE

Death Rally je dílkem stejného týmu, který stojí za výše zmíněným Maxem. Finští Remedy se totiž v roce 1996 odpíchli právě s touto akční závodní hrou. Čert ví, co je vedlo k tomu, aby jejich dalším počinem byla noirová detektivka. Důležité je, že se jim daří a proto se nebáli udělat nikoliv pouhou konverzi, ale rovnou kompletní remake své prvotiny – a dali ji ke stažení zcela zdarma! Sympatické gesto, které bych milerád pochválil, kdyby jen v menu neexistovala položka “Store” značící přítomnost mikrotransakcí. Je samozřejmě na vás, zda si za dolar koupíte přídavný booster nebo nějakou speciální zbraň. Bohatý výběr autíček i tratí vystačí na dlouhou dobu a to i přesto, že hratelnost není nikterak objevná – s vaším ozbrojeným čtyřkolákem musíte zkrátka dojet první a o nějakých pravidlech nemůže být řeč.

deathrally_android deathrally_pc-300x225

Bohužel jsem se na svém Transformeru Prime setkal v úvodní sekvenci s nehezkým škubáním obrazu a stejně jako několik jiných hráčů i mně se náhodně deaktivují ovládací prvky na touchscreenu a závod tedy nelze dojet. Zvláštní bug, který snad bude ještě odstraněn.

Death Rally FREE
Remedy Entertainment
Verze1.1.4 (17. 9. 2012)
Velikost49 MB
2.2+


Zdarma

 

Bard’s Tale

Pokud máte rádi akční hack-and-slash RPG a Bard’s Tale jste nějakým záhadným způsobem minuli, hanba vám! A hanba i mně, protože jsem tento klenot objevil až nyní (a navíc to znamená, že asi dneska v noci nebudu spát, protože je hra chytlavá až hrůza). Bard’s Tale je (překvapivě) příběh o bardovi a pokud se jenom trochu vyznáte v herní branži, stačí zmínit, že jedním z designérů hry byl Brian Fargo, který je v poslední době hojně zmiňován především v souvislosti s kickstarterovým RPG Wasteland 2. Na triku má ale především následující tituly (nostalgici, připravte si kapesníky):  Fallout 1 a 2, Stonekeep, Baldur’s Gate, Icewind Dale a hromadu dalších. A samozřejmě i původní Bard’s Tale z osmdesátých let. Ale zpět k našemu bardovi. Ten se diametrálně liší od klasických RPG hrdinů, kteří bez bázně a hany zachraňují svět – je to totiž oportunista, zmetek a bezpáteřní krysa. O záchranu světa mu vůbec nejde a raději uspokojuje své nejnižší touhy a pudy. Shodou náhod se ale dostane do služeb jakéhosi kultu, který ho vyšle na záchranu princezny a po jisté době se ukáže, že je bard jenom dalším v řadě “Vyvolených”, jejichž mrtvoly lemují cesty, kam až oko dohlédne.

bardstale_android bardstale_pc-300x240

Více o příběhu už ani slovo. Vlastně ano – celou dobu vás provází hlas posměšného vypravěče, který barda z celého srdce nenávidí a zadělává tak na třeskutě vtipné momenty. Hra je na Google Play s dlouhotrvající slevou 50%, takže neváhejte a kupujte! Pozor jen na datový objem – ve standardní kvalitě budete stahovat 2GB dat a pokud si chcete dopřát grafiku nejkvalitnější, připravte se na obřích tři a půl gigabajtu.

Klasická verze:

The Bard’s Tale
inXile entertainment
Verze1.3.3b (21. 12. 2012)
Velikost15 MB
2.3+


56,46 Kč

Upravená verze pro Xperia Play:

The Bard’s Tale – Xperia Edn.
inXile entertainment
VerzeLiší se dle zařízení (25. 1. 2013)
VelikostLiší se dle zařízení


58,52 Kč

Líbil se vám náš výčet PC her upravených pro Android zařízení? Máte své vlastní favority? Podělte se s námi o vaše dojmy.

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (38)