Víte, že Emoji mají své žebříčky? Tady jsou nejpoužívanější

Emoji žebříčky nejpoužívanější Unicode Emojipedia

V podstatě všechny produkty na světě mají své žebříčky popularity i prodejnosti, mobilní aplikace jsou na tom v oficiálních obchodech podobně a třeba takový Instagram se také čas od času pochlubí tím, který jeho filtr lidi používají nejvíc. Věděli jste ale, že označení “nejpoužívanější” se dá aplikovat i mezi grafickými online emotikony, takzvanými Emoji? Ano, například konsorcium Unicode si vede pravidelně aktualizovanou tabulku, ve které jsou nejčastěji používané kousky seřazeny.

Emoji žebříčky nejpoužívanější Unicode graf

Aktuálně vystavený žebříček patří k Unicode v12.0, tedy k dva roky starému vydání, kde chybí ty úplně nejnovější varianty různých obličejů, zvířat či předmětů. I při pohledu na několik měsíců staré výsledky je ale asi jasné, že přední příčky jsou dlouhodobě rozdány a zafixovány.

Emoji žebříčky nejpoužívanější Unicode 12

Na první pozici jsou z hlediska mediánu shodně vysmátý Emoji se slzami a klasické červené srdíčko. Na druhé příčce se nachází tvář se srdíčky v očích a vysmátá hlava nakloněná na důkaz ROFL neboli válení se smíchy.

Emoji žebříčky nejpoužívanější Emojipedia Twitter 2020

Existuje však i další podobný žebříček, který si vede server Emojipedia. A tam je pořadí na špici trochu jiné. Pod prvním vysmátým Emoji se slzami v očích se nachází brečící tvář a na třetím místě tzv. prosebná tvář neboli proslulé “psí oči”. Tento žebříček je pak postavený na datech sesbíraných za rok 2020 na Twitteru.

Kolik Emoji běžně používáte? A které nejvíc?

Zdroj: Unicode, Emojipedia

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)