TOPlist

Nejpodrobnější turistické mapy do mobilu – SmartMaps

520

Společnost Mapy.cz (dříve PLANstudio) v letošním roce uvedla ve spolupráci se společností Geodézie On Line unikátní mapové dílo. Je jím Turistická mapa ČR 1:25 000. Ta spolu s kompletním plánováním po turistických trasách KČT má ambice uspokojit i nejnáročnější milovníky přírody a technologií.

tablet2

 

V dnešní době, kdy chytré mobilní telefony a tablety diktují budoucnost komunikace i navigace je pro spoustu lidí potěšení, využít tyto zařízení pro pohyb v přírodě a udělat si z nich tzv. turistické navigace. Tento trend se bude nejspíše stále více prosazovat a proto i SmartMaps v tomto ohledu míří stále kupředu a jako multiplatformní aplikace stále rozšiřuje portfolio podporovaných zařízení. SmartMaps již několik let udávají tempo turistických map pro mobilní zařízení mnoha platforem. A co vše vám může nabídnout pro Android?

520

Outdorový telefon s aplikací SmartMaps

 

Mít nejpodrobnější turistické mapy jaké se vůbec vyrábějí ve svém telefonu vždy po ruce je výborná pomůcka pro orientaci jak v krajině, tak ve městech. Jedná se o turistické rastrové mapy 1:25 000 s tím nejdetailnějším a nejaktuálnějším zákresem, které jsou vůbec v ČR dostupné. Na těchto mapách pracuje již několik let zkušený tým kartografů, který mapuje jak v terénu, tak zanáší změny a podněty od našich uživatelů. Jako jedna z mála aplikací se tak může pochlubit, že software i mapy pochází od stejného českého výrobce a poskytují tak výborné lokální pokrytí.

 

Podrobněji o turistických mapách…

Turistické mapy 1:25 000 jsou opravdu specializované pro ty nejnáročnější turisty, cyklisty a lyžaře. Jedná se o nejpodrobnější rastrovou turistickou mapu v ČR. Aktuálně pokrývá kompletní území s přesahem do zahraničí. V nabídce je kompletní balík 15 oblastí nebo lze volit jednotlivé mapové listy. Zobrazuje kompletní síť turistických tras, cyklotras a také upravované běžkařské trasy a sjezdovky. Je připravována ve spolupráci s kartografickou firmou Geodézie On Line, spol. s r.o.

Turistická mapa zobrazuje základní polohopisné a výškopisné informace např. silnice, zpevněné a nezpevněné cesty, železnici, sídla a jejich části včetně osad a samot, vodní plochy a toky, ostatní plochy (např. lesy, zahrady a sady, vinice, chmelnice), výškové kóty, vrstevnice po 10 m, … Obsahuje pásové a místní turistické značení, turistické směrovníky, kilometráž, cykloturistické trasy, naučné stezky a samozřejmě zobrazuje pro turisty atraktivní místa – hrady a zámky, rozhledny a místa rozhledu, zříceniny a jiné památky, muzea a galerie, koupaliště, vybrané restaurace a ubytovací zařízení,…

tm 25

Ukázka turistické mapy 1:25 000, kterou můžete mít ve svém telefonu

 

V čem se liší SmartMaps od jiných mapových softwarů? Proč je používat…

1) Hlavně a především jde o mapy – nejpodrobnější turistické mapy 1:25 000 v offline verzi. Navíc neustálá aktualizace těchto a všech dalších map je to co dělá navigaci v terénu použitelnou, jde především o kvalitu map.

2) Cyklo a turistický routing = naplánovat si výlet jen po cyklostezkách nebo po značených trasách KČT v ČR nemůžete s žádným jiným softwarem na světě! Kompletní pokrytí celé republiky zaručuje opravdu přesnou navigaci v terénu a nabízí naprostou jedinečnost.

3) SmartMaps se snaží nabízet kompletně offline řešení aplikace, aby nebylo třeba v terénu se připojovat k internetu. Offline mapy, vyhledávání adres, POI body, geocaching a v přípravě také offline routing. Tyto data od nás uživatelé dostávají zdarma v měsíčních aktualizacích.

4) PC Manager – aplikace pro práci s mapami na PC. Jednoduše připojíte telefon k PC a můžete s mapami z telefonu pracovat na PC. Pro Android je tato funkce v přípravě. Aplikaci dostávají všichni uživatelé, kteří nainstalují aplikaci SmartMaps včetně FREE verze.

Možnosti plánování tras

 

PC Manager

Aplikace PC Manager – ukázka mapy turistické mapy 1:25 000 a zobrazení turistické POI

 

Novinky u SmartMaps

Od 1.10.2011 přešla divize Digital společnosti PLANstudio pod nového majitele Mapy.cz, s.r.o., za kterým stojí největší český poskytovatel internetových služeb Seznam.cz, a.s. SmartMaps i tak nadále zůstává suveréním mapovým softwarem a Mapy.cz dodavatelem dat pro Seznam ještě ve větším měřítku. Máme se na co těšit!

 

Vyzkoušejte

Na Android Marketu najdete aplikaci s neomezeným přístupem k online turistickým mapám včetně plánování po turistických značkách a případné zakoupení map pro offline režim. Aplikaci lze tak plnohodnotně využívat úplně zdarma.

hi 124 3
SmartMaps Navigator
Mapy.cz
Verze 1.5.6 (12. 10. 2011)
Velikost 1,5 MB
1.6+


Zdarma

Libí se vám a chtěli byste SmartMaps?

Připravili jsme speciální akci pro čtenáře Svetandroida.cz – využijte přiložený slevový kupón na 30% slevu na nákup jakékoliv mapy z naší nabídky. Stačí vložit slevový kód do objednávky v našem e-shopu. Platnost kódu je jen 7 dní od zobrazení článku, neváhejte!

Slevový kód: svetandroida_sleva

Komerční článek

Komerční článek
O Autorovi - Komerční článek

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (54)