TOPlist

Nejokatější kopie iPhonů? Tenhle mobil stojí pakatel a koupíte ho i v Česku

Mobil HOTWAV Note 13 Pro
  • V Česku se dá koupit extrémně levný mobil, který se podobá iPhonům
  • Má velmi podobný design kamerového ostrůvku jako Pro modely od Applu
  • Specifikacemi ale bohužel příliš nepotěší, například procesor je vskutku tragický

Telefonů, které svým vzhledem připomínají novější modely iPhonů od Applu, najdeme na trhu spoustu. Není to tak dlouho, co jsme psali například o mobilu Infinix Hot 40 Pro, který se jablečným zařízením podobá opravdu nápadně. Za jednu z nejokatějších kopií lze ale nejspíš označit smartphone Hotwav Note 13 Pro, jenž se dá za směšnou cenu koupit i v Česku.

Tahle hračka nejspíš příliš nezaujme specifikacemi, ale co může doslova vyrazit dech, je design. Kamerový ostrůvek totiž vypadá prakticky stejně jako u iPhonu 14 Pro nebo novějšího iPhonu 15 Pro. Hotwav Note 13 Pro je dokonce k dispozici i v tmavě fialové barvě, stejně jako první zmíněná vlajka od Applu. Při pohledu na čínský telefon si také nelze nevšimnout plochých hran, které mu dodávají o něco prémiovější vzhled. Jediné, co schází, je pravděpodobně Dynamic Island, namísto kterého dostáváme selfie kameru v kapkovitém výstupku.

Co se týče parametrů, pod kapotou Hotwav Note 13 Pro tiká čipset Unisoc Tiger T606, který je vyráběn zastaralým 12nm procesem a pracuje s maximální frekvencí 1,6 GHz. Jemu a dalším komponentům dodává šťávu 5 160mAh baterie s podporou 18W dobíjení kabelem. Přední stranu zařízení pokrývá 6,6palcový IPS panel s rozlišením 1612×720 pixelů a 90Hz obnovovací frekvencí. Telefon spoléhá na 50Mpx hlavní fotoaparát a doprovodnou kameru, v onom třetím kruhu se tedy patrně nenachází vůbec nic a je v ostrůvku umístěn pouze na ozdobu.

Hotwav Note 13 Pro se dodává s operačním systémem Android 13, podporou NFC a odemykáním pomocí otisku (čtečka je umístěná v zapínacím tlačítku) nebo naskenováním obličeje. U prodejce Alza jej lze v konfiguraci 8/256GB běžně pořídit s cenou 3 599 Kč, avšak nyní vychází na pouhých 2 899 Kč.

Cena: 2 899 Kč

Jakým dojmem působí tenhle mobil na vás?

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)