Nejnovější Android aplikace z Google Play #33 – bezvadný Dialer, živé medúzy a usnadnění života

uvodni 33 2

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první přináší aplikaci Focus blokující libovolné scrollování mezi fotkami vaší galerie. Následuje Copy Bubble pro snadnou práci s textem. Třetí aplikací je vynikající Dialer Ready se skvělými efekty a funkcemi. Předposlední aplikací tohoto dílu je aplikace StupidLifeHacks, která obsahuje vtipné rady k usnadnění vašeho života. Posledním tipem na aplikaci je skvělá živá tapeta s medúzami Live JellyFish.

Focus – photo sharing

Určitě to znáte. Někomu dáte do ruky telefon, aby si prohlédnul fotky z dovolené, jenže dotyčný začne ať už cíleně či bezmyšlenkovitě procházet další a další fotografie. Často se může jednat o fotky z vašeho soukromí, které slouží čistě k osobním účelům (viz Gif níže). Pokud se chcete této situaci vyhnout, nainstalujte si aplikaci Focus – photo sharing. Pomocí této aplikace můžete vytvořit jakousi virtuální galerii fotek a s čistým svědomím ji můžete předat svým kamarádům k prohlížení. Budou si totiž moct prohlédnout pouze fotografie, jež do své virtuální galerie vložíte. Aplikaci lze zabezpečit proti stisknutí tlačítka Zpět. Kdyby někoho náhodou napadlo prolomit vaši virtuální galerii a podívat se do té skutečné, bude muset zadat vámi nastavený PIN. V případě, že dotyčný stiskne tlačítko Home a bude se chtít dostat do skutečné galerie běžným způsobem, aplikace vás na to upozorní hlasitým zvukem. Virtuální galerii vytvoříte tak, že v galerii označíte své fotky a kliknete na ikonku sdílení a vyberete Focus.

focus photo sharing android aplikace

Focus - sdílení galerie
Focus - sdílení galerie

Copy Bubble

Ve 21. díle našeho seriálu o nejnovějších aplikacích z Google Play jsme vám představili aplikaci Link Bubble. Jednalo se o skvělý nástroj usnadňující práci s webovými stránkami. Každá z nově otevřených stránek se ukládala v plovoucím okně v podobě bubliny. Copy Bubble funguje na podobném principu, pracuje ovšem pouze s textem. Po spuštění aplikace se vám na displeji objeví bublina. Tu si můžete umístit kdekoliv na levé/pravé straně obrazovky. Jakýkoliv text, který běžným způsobem zkopírujete (uložíte do schránky), se automaticky přesune do vaší bubliny. V té může být hned několik oken se zkopírovaným textem, s nímž lze dále pracovat. Jestliže na vašem zařízení pracujete v internetovém prohlížeči s textem, Copy Bubble vám ušetří spoustu času.

Copy Bubble 1

Copy Bubble
Copy Bubble

Ready

Je nový Dialer s působivými grafickými efekty a velmi sympatickým rozhraním. V současné chvíli se Ready nachází ve fázi beta. S tímto Dialerem můžete při příchozích hovorech (dříve než je přijmete) scrollovat dolů a informovat se o veškerých událostech (hovory, sms) týkajících se volající osoby. Pokud hovor odmítnete, vyskočí vám na displeji několik oken pro rychlou odpověď prostřednictvím SMS, emailu apod. Aplikace také obsahuje seznam vašich kontaktů, mezi kterými můžete listovat točením prstu dokola. Pokud si budete chtít tuto aplikaci vyzkoušet, musíte se na Google+ připojit do betatestování, což vám posléze dovolí stáhnout aplikaci z Google Play. Zpočátku se může stát, že vám obchod Play aplikaci nenalezne, proto musíte nějakou dobu počkat. V našem případě se jednalo o otázku zhruba 5 minut.

ready 1

StupidLifeHacks

Tato aplikace slouží k tomu, aby vám usnadnila život. Obsahuje rady k zjednodušení každodenního života. Tyto rady jsou postaveny na velmi specifickém humoru. U některých těchto rad vám bude jednoznačně do smíchu. Musíte ovšem rozumět psané angličtině. Jednotlivé rady lze seřadit buďto podle jejich číselného označení, nebo zcela náhodně. V menu této aplikace můžete rady také přidávat. Pokud se vám tedy podaří vymyslet něco vtipného, máte jedinečnou možnost, aby se vaše rada dostala do světa.

StupidLifeHacks 1

Stupid Life Hacks
Stupid Life Hacks

Live JellyFish

Je opravdu nádherná živá tapeta, v níž budou na vaší obrazovce proplouvat různobarevné medúzy. Tato živá tapeta je přizpůsobitelná, můžete u ní měnit barvu pozadí, záře, ale i barvu samotných medúz. Když se medúzy dotknete, začne světélkovat a měnit směr/rychlost svého pohybu. Tato skvělá živá tapeta ve vašem telefonu nesmí chybět.

  Live JellyFish 1

Live Jellyfish
Live Jellyfish

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)