Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #33 – bezvadný Dialer, živé medúzy a usnadnění života

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první přináší aplikaci Focus blokující libovolné scrollování mezi fotkami vaší galerie. Následuje Copy Bubble pro snadnou práci s textem. Třetí aplikací je vynikající Dialer Ready se skvělými efekty a funkcemi. Předposlední aplikací tohoto dílu je aplikace StupidLifeHacks, která obsahuje vtipné rady k usnadnění vašeho života. Posledním tipem na aplikaci je skvělá živá tapeta s medúzami Live JellyFish.

Focus – photo sharing

Určitě to znáte. Někomu dáte do ruky telefon, aby si prohlédnul fotky z dovolené, jenže dotyčný začne ať už cíleně či bezmyšlenkovitě procházet další a další fotografie. Často se může jednat o fotky z vašeho soukromí, které slouží čistě k osobním účelům (viz Gif níže). Pokud se chcete této situaci vyhnout, nainstalujte si aplikaci Focus – photo sharing. Pomocí této aplikace můžete vytvořit jakousi virtuální galerii fotek a s čistým svědomím ji můžete předat svým kamarádům k prohlížení. Budou si totiž moct prohlédnout pouze fotografie, jež do své virtuální galerie vložíte. Aplikaci lze zabezpečit proti stisknutí tlačítka Zpět. Kdyby někoho náhodou napadlo prolomit vaši virtuální galerii a podívat se do té skutečné, bude muset zadat vámi nastavený PIN. V případě, že dotyčný stiskne tlačítko Home a bude se chtít dostat do skutečné galerie běžným způsobem, aplikace vás na to upozorní hlasitým zvukem. Virtuální galerii vytvoříte tak, že v galerii označíte své fotky a kliknete na ikonku sdílení a vyberete Focus.

focus photo sharing android aplikace

Copy Bubble

Ve 21. díle našeho seriálu o nejnovějších aplikacích z Google Play jsme vám představili aplikaci Link Bubble. Jednalo se o skvělý nástroj usnadňující práci s webovými stránkami. Každá z nově otevřených stránek se ukládala v plovoucím okně v podobě bubliny. Copy Bubble funguje na podobném principu, pracuje ovšem pouze s textem. Po spuštění aplikace se vám na displeji objeví bublina. Tu si můžete umístit kdekoliv na levé/pravé straně obrazovky. Jakýkoliv text, který běžným způsobem zkopírujete (uložíte do schránky), se automaticky přesune do vaší bubliny. V té může být hned několik oken se zkopírovaným textem, s nímž lze dále pracovat. Jestliže na vašem zařízení pracujete v internetovém prohlížeči s textem, Copy Bubble vám ušetří spoustu času.

Copy Bubble 1 Copy Bubble 2 Copy Bubble 3 Android aplikace

Copy Bubble
Copy Bubble
Developer: Diigo
Price: Free

Ready

Je nový Dialer s působivými grafickými efekty a velmi sympatickým rozhraním. V současné chvíli se Ready nachází ve fázi beta. S tímto Dialerem můžete při příchozích hovorech (dříve než je přijmete) scrollovat dolů a informovat se o veškerých událostech (hovory, sms) týkajících se volající osoby. Pokud hovor odmítnete, vyskočí vám na displeji několik oken pro rychlou odpověď prostřednictvím SMS, emailu apod. Aplikace také obsahuje seznam vašich kontaktů, mezi kterými můžete listovat točením prstu dokola. Pokud si budete chtít tuto aplikaci vyzkoušet, musíte se na Google+ připojit do betatestování, což vám posléze dovolí stáhnout aplikaci z Google Play. Zpočátku se může stát, že vám obchod Play aplikaci nenalezne, proto musíte nějakou dobu počkat. V našem případě se jednalo o otázku zhruba 5 minut.

ready 1ready 2ready 3

StupidLifeHacks

Tato aplikace slouží k tomu, aby vám usnadnila život. Obsahuje rady k zjednodušení každodenního života. Tyto rady jsou postaveny na velmi specifickém humoru. U některých těchto rad vám bude jednoznačně do smíchu. Musíte ovšem rozumět psané angličtině. Jednotlivé rady lze seřadit buďto podle jejich číselného označení, nebo zcela náhodně. V menu této aplikace můžete rady také přidávat. Pokud se vám tedy podaří vymyslet něco vtipného, máte jedinečnou možnost, aby se vaše rada dostala do světa.

StupidLifeHacks 1 StupidLifeHacks 2 StupidLifeHacks 3

Stupid Life Hacks
Stupid Life Hacks
Developer: Wonder Polls LLC
Price: Free

Live JellyFish

Je opravdu nádherná živá tapeta, v níž budou na vaší obrazovce proplouvat různobarevné medúzy. Tato živá tapeta je přizpůsobitelná, můžete u ní měnit barvu pozadí, záře, ale i barvu samotných medúz. Když se medúzy dotknete, začne světélkovat a měnit směr/rychlost svého pohybu. Tato skvělá živá tapeta ve vašem telefonu nesmí chybět.

 Live JellyFish 1 Live JellyFish 2 Live JellyFish 3

Live Jellyfish
Live Jellyfish
Price: CZK 59.99

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

 

Komentáře

mimar48

z aplikace
16.6.2014 7:56

Časem jsem si dost oblíbil HTC, přičemž právě jejich skvělý dialer mi vždy nejvíce chyběl, když jsem měl telefon jiné značky. Ovšem ten “Ready” dialer vypadá dost sympaticky – určitě ho otestuji. Díky redakci za tip!

Libor Foltýnek

16.6.2014 8:30

Focus vypadá dobře, akorát to chce placenou verzi, protože zobrazení reklam pod fotkami je fakt dílo. A pozor, placená a neplacená v seznamu vypadá stejně, takže doporučuju nejdříve smazat neplacenou a až pak koupit placenou, jinak nebudete vědět, která je která :-(

Ten dialer jsem narychlo zkusil, ale za prvé mně vadí, že se do dialeru přihlašuju přes G+ a za druhé mně teda vůbec nesedl, hlavně jsem tam nenašel vyhledávání přes T9.

mimar48: Zkuste Dialer One nebo Dialer Ex (možná One Dialer a Ex Dialer? :-)) oba jsou podobné tomu, co znáte z HTC. Osobně používám ten One

Game

z aplikace
16.6.2014 8:55

Ex dialer pouzuivam a nemůžu si pomoct je nejlepší :)

Libor Foltýnek

16.6.2014 9:36

Game: Máte pravdu, pořád si je pletu – taky používám Ex, ne One (ale nevím teď hlavy, co mě přesně přesvědčilo)

sinco

sinco

16.6.2014 11:20

Ten Focus je dobry napad. Uz se mi parkrat stalo ze jsem nekomu dal foun s nekolika fotkama aby se podival. Zvedavost co je tam dal za fotky je silna zbran. App jsem zakoupil, ta reklama je fakt uzas a take rad podporim tento projekt.

JanBartos

16.6.2014 11:52

@ Libor Foltýnek Díky za tip s ex Dialerem, na LG G2 vypadá dobře ;-)

toorek

toorek

16.6.2014 12:20

To já přidám hlas pro Dialer One. Ten Ex mi nějak nesedl.

mimar48

z aplikace
17.6.2014 1:51

Tak díky za tipy i ostatním. Teď jsem se vrátil ze zahraničí, tak během dne začnu experimentovat…

SpeedEX505

SpeedEX505 0

z aplikace
17.6.2014 9:09

Živé tapety? Preferuji radši výdrž baterie.

jumbo78

17.6.2014 21:48

Ten dialer teď testuji a není špatný. Vyhledávat lze přímo – jak je lupa, tak stačí napsat pár znaků z kontaktu co hledáš a vyhledá to. Je docela fajn, ale ještě to chce vychytat pár much. Jinak, ExDialer mám již dlouho a jsem maximálně spokojen

Penzion Alenka

Penzion Alenka

18.6.2014 10:00

Díky, ty medúzy jsou fajn ;-)

Tomáš Dolenský

21.6.2014 14:22

Daimler na M7 vypadá. Moc dobře, nevím jak preferovat u kontaktu telefonní číslo, jinak ještě to chce více vychytat… Díky za tip..
:-)

RSS (komentáře k článku)