Nejnovější Android aplikace z Google Play #140: Launcher a nová Google aplikace

rrfrfrrfr

První červencové pondělí nám v seriálu nejnovějších Android aplikací přináší zajímavý ASAP Launcher, jehož jediným cílem je rychlý přístup k veškerému obsahu co možná nejrychleji. Představíme si i novou Google aplikaci s názvem Expedice, která nás vezme na výpravy virtuální realitou. Prohlížeč Carbon Browser nás zaujal svým designem a zvýšeným zabezpečením obsahu pro všechny uživatele zdarma. Jako poslední nás čeká aplikace pro hráče, streamery a diváky mobilních her na Androidu Mobcrush.

ASAP Launcher pro rychlíky

Název nového launcheru ASAP vychází z anglické zkratky As Soon As Possible – tedy “co možná nejrychleji“. A přesně takový je cíl tohoto launcheru. Bez zbytečných pozlátek a nepotřebných funkcí vás navede k veškerému obsahu telefonu rychle a jednoduše – a to ještě v minimalistickém a povedeném designu. Launcher nabízí i možnost aplikování různých ikon, chytré vysouvací menu s aplikacemi nebo vestavěné počasí. Widgety byste sice hledali marně – je to však záměr aplikace.

ASAP Launcher
ASAP Launcher

Vyražte na virtuální výlet díky Google Expedicím

Google Expedice jsou novinkou určenou pro Google Cardboard či jiné headsety umožňující vložení telefonu a zobrazení virtuální reality. Prvotní zaměr aplikace nacházející se v beta režimu je vzdělávání žáků ve školách, využívat ji však můžete i vy. Na exkurzi tak můžete vyrazit na známé historické památky, ponořit se do moře se žraloky nebo zavítat do vesmíru. Možné je i propojení s ostatními uživateli na stejné WiFi síti a “průvodcování”.

Expeditions
Expeditions

Carbon Browser se zvýšeným zabezpečením

Skvěle vypadající Carbon Browser je další z prohlížečů, který v malém balení nabízí zajímavé funkce spolu s designem. Tentokrát nepotěší jen minimalisty – v Carbonu totiž nalezneme i vestavěné zabezpečení, které monitoruje nevhodný obsah pro děti, malware nacházející se na stránce či případný phishing. Pro fanoušky sportu si prohlížeč dokonce vyhradil vlastní “RSS čtečku”.

Carbon Browser
Carbon Browser

Aplikace Mobcrush – po vzoru Twitch streamu

Pokud je vám pojem Twitch více než známý a hrám aktivně fandíte – či je sami streamujete – Mobcrush je obdobou pro Android zařízení. Jedná se o komunitu hráčů streamující mobilní hry a jejich fanoušky. Prozatím lze streamovat jen z vybraných zařízení Samsung, sledovat však můžete z libovolného smartphonu či tabletu. Na podpoře pro další Android zařízení vývojáři neustále pracují.

Mobcrush: Livestream Games
Mobcrush: Livestream Games

Nové aplikace, které by vám neměly uniknout

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

aplikace slevy google play akce zdarma

Slevy na Android aplikace z Google Play

Články Petr Mišák Petr Mišák
4 min. uložit na později

Komentáře (2)