LG vyrábí nejmenší Bluetooth modul na světě. K čemu bude dobrý?

nejmensi-bluetooth-modul-na-svete-lg-innotek

Jihokorejská společnost LG, konkrétněji řečeno její dceřiná divize Innotek, zahájila výrobu velmi malého modulu standardu BLE aneb Bluetooth low energy. Firmě se podařilo funkční obvod s touto technologií vměstnat na destičku o velikosti 6×4 milimetry. To z ní činí nejmenší Bluetooth modul na světě. Oproti předchozímu rekordmanovi zmenšil svou velikost na 75 procent. A to rozhodně není poslední pokrokový parametr. O 30 % se zvýšil výkon celého obvodu, což LG Innotek dokázalo díky změnám ve vysokofrekvenčních hladinách a implementaci více než 20 součástek na modul.

nejmenší Bluetooth modul na světě LG Innotek

Ještě zajímavější informací je, že zmenšená plocha Bluetooth obvodu lépe odolává různým druhům signálového rušení a výpadkům. Navíc anténa, která bývá běžně umístěna mimo hlavní obvod, v tomto případě představuje jeho kryt. To v praxi znamená, že nová součástka lépe zvládne udržet spojení s telefonem či jiným zařízením třeba i přes stěny a na větší vzdálenost. Ano, tušíte správně, tento aktuálně nejmenší Bluetooth modul na světě nebude instalován do mobilů, nýbrž do chytrých IoT prvků. To je segment, kterému se chce firma intenzivně věnovat.

Máte doma nějaké IoT prvky? Jak jsou na tom se signálem?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)