Nejlepší IQ testy zdarma pro Android: Otestujte si váš mozek

Nejlepší IQ testy zdarma Android

IQ testy se už dlouhou dobu používají k měření inteligence člověka. K dispozici je celá řada různých aplikací i webů, které nabízí delší i kratší testy. Většina má však nevýhodu v tom, že jsou placené. A to navíc takovým způsobem, že se nutnost placení objeví až při samotném vyhodnocení. Dnes jsme si pro vás připravili celkem tři IQ testy zdarma, které můžete vyplnit na vašem telefonu bez větších problémů a bez SMS. Zároveň se podíváme i na jednu hodně oblíbenou aplikaci, která nabízí jednoduché logické hry na procvičení mozku. Všechny aplikace jsou zdarma ke stažení z Google Play.

Česká aplikace IQ test

Někteří čtenáři si ještě určitě pamatují na tuto českou aplikaci s jednoduchým názvem IQ Test. Psali jsme o ni podrobněji v roce 2018. Uživatele rozhodně potěší to, že je v češtině, i když tedy u samotného testování to není potřeba. Nejvíce se český překlad hodí na začátku, kdy aplikace podrobně vysvětlí, jak IQ test bude probíhat a jak funguje. Test trvá 40 minut.

Ve všech šedesáti otázkách se určuje správný geometrický obrazec. I z toho se dá odvodit, že se nedají dělat závěry o celkové inteligenci člověka. Ostatně na to vývojář upozorňuje i v popisu aplikace. Výsledky jsou orientační a měří dílčí číst schopností. Konkrétně pochopení vzorů, schopnost ukládat a vybavovat si informace. Pokud vás aplikace zajímá více, doporučujeme náš starší článek ZDE.

IQ test
IQ test

IQ test cz

Druhá aplikace v našem seznamu se oficiálně na Google Play nazývá IQ Test cz. Na rozdíl od výše zmíněné konkurence, však tato app nepochází z Česka. Za vývojem stojí vývojářský tým z Německa. I tento test je založen na správném pochopení vzorů, schopnosti ukládat a vybavovat si informace. Z velké většiny se v tomto testu otázky skládají z geometrických obrazců.

I na tenhle test máte 40 minut, nicméně už jen 39 otázek. Jejich obtížnost se postupně zvyšuje. Jakmile splníte “zkoušku inteligence”, zobrazí se vám vaše IQ, které aplikace určila a přidá také slavnou osobnost, ke které jste se s inteligencí přiblížili. Zároveň si na závěr můžete zobrazit i to, jak jste na otázky odpovídali, a u kterých jste udělali chybu.

What's my IQ?
What's my IQ?

IQ and Aptitude Test Practice

Tento bezplatný IQ test nabízí celkově více než 100 otázek. Rozděleny jsou do tří kategorií – logické testy, numerické testy a testy prostorové představivosti. Kromě toho si v aplikaci můžete otestovat i vaši krátkodobou paměť a porovnat si ji s ostatními uživateli. V neposlední řadě jsou k dispozici dva tréninkové testy.

Pokud si tedy chcete vyzkoušet i jiné druhy testů než Ravenův progresivní maticový systém (první dva testy výše), je tahle aplikace dobrou volbou. Nicméně stále byste měli výsledně číslo brát orientačně. Správně by se měly IQ testy měly dělat pod dohledem odborníků. U nás je nejrozšířenější Mensa ČR, která pravidelně pořádá testování inteligence.

IQ and Aptitude Test Practice
IQ and Aptitude Test Practice

Mensa ČR nabízí cvičné IQ testy online. Připravit si ale musíte 99 Kč

Jak už jsme zmínili výše, orgnizace Mensa zajišťuje v Česku oficiální IQ testy, v podstatě téměř každý den se v nějakém městě konají veřejné testy. Termíny naleznete na stránkách Mensy. Na webu si můžete vyzkoušet i cvičný test, obsahuje celkem 30 otázek. Pokud ale budete znát výsledky, musíte poslat prémiovou SMS za 99 Kč.

Skillz – Logické hry na procvičení mozku

Pro mnoho osob jsou IQ testy zábavou, kdy můžou pořádně procvičit mozkové závity a spíše než kvůli zjištění výsledného čísla, je vyplňují ze zábavy. Pokud patří mezi ně, tak by se vám mohla líbit aplikace Skillz. Je to v podstatě souhrn zábavných logických hříček.

Slouží i jako trénink pro opravdové testy, kdy si můžete vyzkoušet, co vás zhruba bude čekat. Aplikace slibuje otázky, kde si potrénujete paměť, reflexy, přesnost, apod. Hra má dokonce režim pro více hráčů, můžete tak hrát s přáteli nebo úplně cizími hráči. K dispozici jsou stovky úrovní. I tato aplikace je free ke stažení z Google Play.

Skills - Logic Brain Games
Skills - Logic Brain Games

Vyzkoušeli jste nějaký IQ test? Na jaké skóre jste dosáhli?

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)