5 nejlepších ChatGPT rozšíření pro Google Chrome

5 nejlepších rozšíření pro prohlížeč Google Chrome, které využívá ChatGPT
  • ChatGPT za vás pomocí Chrome rozšíření přečte článek nebo shrne obsah videa
  • Pokud preferujete ovládání hlasem, máme pro vás ideální řešení pro diktování promptu
  • Samotný ChatGPT můžete také rozšířit o další praktické vlastnosti

Pokud při práci či studiu vyhledáváte informace na internetu, často narazíte na mnoho nepřesných nebo nepodstatných výsledků. Co kdyby vám při vyhledávání pomohl pokročilý jazykový model a dovedl vás přímo k věci? Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších rozšíření pro prohlížeč Google Chrome, které využívají ChatGPT a navíc jsou zdarma. 

1. YouTube Summary with ChatGPT

Jako velmi praktické rozšíření pro ušetření vašeho drahocenného času, které rozhodně stojí za zmínku je YouTube Summary. Po instalaci rozšíření můžete shrnout obsah libovolného videa. Stačí navštívit video, které chcete shrnout a v pravém bočním panelu uvidíte „Transcript a Summary“. Po jednom kliku a přihlášení k vašemu účtu OpenAI uvidíte textový přepis veškerého obsahu vybraného videa za pár sekund.

Videa v českém jazyce tohle rozšíření zatím ještě neshrne, ale nabídne vám možnost video analyzovat v nové stránce. Bohužel, za čas který strávíte analýzou videa, budete mít video pravděpodobně dokoukané. Doporučení je tedy asi spíše pro ty, kteří vyhledávají zahraniční tvorbu.

YouTube Summary with ChatGPT & Claude | Chrome Extension

YouTube Summary with ChatGPT & Claude | Chrome Extension

2. GMPlus – OpenAI GPT-3 For Email

Pokud vám dělá problém psané slovo nebo obecně formální komunikace, tento nástroj by pro vás mohl být velmi kvalitním doplňkem. GMPlus je rozšíření pro Gmail, umožňuje generovat odpovědi, chytře sestavovat strukturu emailu a automaticky dokončovat zprávy. Nabízí šablony pro různé profese a podporuje všechny jazyky. Dle vývojářů respektuje soukromí uživatelů a neukládá osobní data. Podobnou schopnost, opravy a generování přímo v e-mailu, nedávno představil i Google.

Compose Gmail with ChatGPT: The Ultimate AI Writing Assistant – Gmplus

Compose Gmail with ChatGPT: The Ultimate AI Writing Assistant - Gmplus

3. Promptheus

Promptheus je vhodný pro ty, kteří zrovna nemohou sedět za klávesnicí, nebo mají prostě radši hlasového asistenta. Stačí aktivovat mikrofon a pohodlně diktovat prompt ke generování. Po instalaci rozšíření otevřete ChatGPT a v pravém horním rohu uvidíte hned několik ikonek a mezi nimi volbu „Hold Spacebar to Talk“. Tentokrát se nemusíte bát, v nabídce naleznete i diktování českým jazykem.

Rozšíření Promptheus

4. ChatGPT Sidebar

Dalším praktickým pomocníkem, který využívá sílu jazykového modelu je i Sider: ChatGPT Sidebar. Například pokud právě tvoříte v Google Dokumentech a potřebujete rychlou pomoc, poslouží vám ikonka v pravém dolním rohu. Stačí na ni kliknout, tím otevřete boční panel a ihned máte možnost zadat dotaz nebo si vybrat z přednastavených výzev. Ať už potřebujete text zrevidovat, najít podobný obsah, přeložit nebo dokonce vytvořit novou šablonu.

ChatGPT Sidebar – AI & You work side by side

ChatGPT Sidebar - AI & You work side by side

5. Superpower a rozšíření přímo pro aplikaci ChatGPT

Jako poslední nástroj rozhodně stojí za zmínku je nástroj Superpower ChatGPT, který prakticky vylepšuje tento jazykový model a upgraduje jeho schopnosti. Umožňuje sledování počtu slov, jednoduché pokračování v konverzaci tlačítkem „continue“ a nabízí různé možnosti úprav textu, jako je přeformulování nebo shrnutí. Uživatelé mohou také exportovat chaty a využívat knihovnu návrhů s různými tématy. Rozšíření nabízí také lepší organizaci chatů a možnost synchronizace s lokálním počítačem.

Superpower ChatGPT Feature Review

Superpower ChatGPT Feature Review

Který z nástrojů je podle vás nejpraktičtější?

Zdroj: YouTube

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)