Nejhorší apríl roku? Pravděpodobně ten od Lineage OS

april lineage os

Lineage OS oznámila klasicky 1. dubna novou aktualizaci. V seznamu změn byla i informace o LOSCoin, což byl apríl, kdy se oznámilo, že necertifikované telefony budou těžit kryptoměnu. Do té doby vše v pořádku. Jenže s aprílovým žertem si vývojáři dali práci a opravdu jej implementovali i do systému. Aktualizace však měla zpoždění a k lidem se uvolňuje až v těchto dnech. Což je docela problém, protože namísto pobavení vyvolává jen paniku.

Opožděný apríl u Lineage OS způsobuje zmatky

Poslední aktualizace, která vychází v těchto dnech, se uživatelům po restartu objeví notifikace, že jejich zařízení je necertifikované a neprošlo validací. Což je narážka na Google a jeho změny v certifikovaní. Oznámení ale pokračuje.

loscoin april lineage os

V notifikaci se objevuje informace, že se na zařízení začne těžit LOSCoin. Když kliknete na „Learn More“, tak si můžete přečíst klasický seznam změn, nicméně informace o aprílu je až ve spodní části webu. Když se to spojí s tím, že aktualizace přichází několik dní po 1. dubnu a také v době, kdy mnozí upozorňují nad malwarem, který dokáže těžit v telefonech, tak zde máme adepta na nejhorší apríl roku.

V nové verzi je také dostupná aplikace Wallet (peněženka), která ukazuje kolik jste vytěžili LOSCoins. Zkrátka jde vidět, že si s aprílem vývojáři vyhráli, jen to načasování by to chtělo vylepšit. Pokud se vám upozornění také ukázalo, tak se nemusíte ničeho bát, Lineage OS netěží kryptoměny.

Narazili jste už na tento „vtípek“ od Lineage OS?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)