TOPlist

Google odřízl Android Auto pro hromadu mobilů. Týká se to i vás?

android auto konec podpory

Android Auto je dostupné velice široké škále uživatelů a to i těm, kteří používají starší Android. Ještě loni byl pro chod tohoto systému vyžadován systém Android 6.0 a vyšší, přičemž letos Google oznámil, že bude dostupný pouze na mobilech se systémem Android 8.0 a vyšším, což začíná nyní platit.

Hromada uživatelů začíná oznamovat, že jim aplikace Android Auto začala hlásit žádost o aktualizaci aplikace, aby mohli funkci dále používat. To ale není pro někoho možné, jelikož Android Auto 7.4 je poslední verzí, kterou je možné nainstalovat na telefony, které nepodporují Android 8.0. Aplikaci tedy nemohou používat, ani ji aktualizovat na novou verzi.

Android Auto
Android Auto

Pro většinu uživatelů to nebude zřejmě problém, jelikož Android 7.0 (a starší) tvoří pouze 15 % trhu s Android telefony. Pokud však mezi tuto skupinu patříte a nechcete si pořídit modernější telefon, můžete využít třeba LineageOS, díky kterému si můžete nainstalovat nový Android i na oficiálně nepodporované mobily.

Týká se tento problém i vás?

Zdroj: SamMobile

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)