TOPlist

Nejdražší data v EU má Česko, potvrzuje Evropská komise v nové studii. Stejně špatně je na tom už jen Kypr

nejdrazsi data ceska republika

Zatímco se poslední dva týdny opět řeší to, že jsou v Česku drahá data, tak doslova jako na zavolanou Evropská komise zveřejnila studii, která se týká cen tarifů a dat v EU. A jak už jste si přečetli v titulku, nedopadli jsme v porovnání vůbec dobře. Nejdražší data koupíte u nás a na Kypru.

Nejdražší data v EU: O poslední pozici se dělí Česká republika s Kyprem

Studii připravila pro Evropskou komisi společnost Empirica. Jedná se o data sesbíraná v únoru roku 2018. Obecně ze studie jde oproti roku 2017 vidět to, že se napříč celou EU zlevňovala data ve všech nabídkách. Až tedy na několik „specifických trhů“. Nejvýhodněji si mobilní data a tarify můžou užívat v Itálii, Polsku, Rakousku, Francii, Velké Británii, Lucembursku a Finsku.

nejdrazsi data v eu studie

Na opačném konci jsou dvě země – Kypr a Česká republika. Ceny se porovnávaly v různých „koších“, do kterých byly zařazeny jak pouze data, tak i různé kombinace mobilního internetu s SMS a voláním. Kypr a Česko celkem v sedmi „koších“ s daty a tarify patří mezi hodně drahé. Pro uživatele v Česku se nebude jednat o žádné překvapení. Cena mobilního internetu je dlouhodobý problém, který se řeší každý rok, ale žádné viditelné změny se nedějí.

nejdrazsi data v eu cesko kypr

Překvapilo vás, že má Česko nejdražší data v EU?

Zdroj: ec.europa.eu

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)