NaVlak: Nádražní tabule v mobilu

navlak_ico

Michal Feltl upozornil na svém blogu na novou aplikaci vývojářského studia circlegate (z jejich dílny pochází například nedávno recenzovaný CG Transit). Již z názvu NaVlak – Nádražní tabule je patrné, oč půjde, což potvrzuje i popisek v Obchodě Play: “Odjezdy a příjezdy vlaků včetně nástupišť a zpoždění ve formě aplikace i widgetu.”

Aplikace při prvním spuštění nabídne vytvoření widgetu

Aplikace při prvním spuštění nabídne vytvoření widgetu

Program sám najde nejbližší nádraží a zobrazí odjezdovou tabuli

Program sám najde nejbližší nádraží a zobrazí odjezdovou tabuli

NaVlak při prvním spuštění nabídne vytvoření widgetu na domovskou obrazovku. Pokud tento krok přeskočíte, dostanete se do prostředí aplikace, která sama najde nejbližší nádraží a zobrazí odjezdovou tabuli. Tlačítky v dolní liště lze přepínat mezi odjezdy a příjezdy a aktualizovat zobrazení. Přes horní menu můžete vybrat jakoukoli jinou železniční stanici, přičemž v seznamu jsou na prvních místech uvedeny nejbližší a oblíbené, níže pak abecedně necelých 400 vlakových zastávek v Česku (data jsou čerpána z portálu www.szdc.cz). Samozřejmě nechybí možnost vyhledávání s průběžným zobrazováním výsledků.

V nabídce je bezmála 400 stanic z celé republiky

V nabídce je bezmála 400 stanic z celé republiky

V tabulce, která vizuálně připomíná skutečné nádražní tabule, uvidíte následující údaje:

  • Typ a číslo vlaku (včetně barevného odlišení vlaků vyšší kvality)
  • Cílová resp. počáteční stanice
  • Směr jízdy
  • Čas odjezdu resp. příjezdu
  • Číslo nástupiště a koleje
  • Zpoždění
  • Informační poznámky vybrané stanice

Praktické využití je zřejmé: již při příchodu na nádraží si můžete zjistit, ze kterého nástupiště bude odjíždět váš spoj, a jaké má případně zpoždění. Jezdíte-li vlakem častěji, pak jistě využijete widget na domovskou obrazovku, se kterým budete stále v obraze.

Nutno konstatovat, že jde o praktický a graficky velmi povedený program, který jistě najde své uživatele. Ostatně dosavadní hodnocení známkou 4,9 svědčí o tom, že se těm, kteří ho již vyzkoušeli, rozhodně líbí. Vypovídající je například názor uživatele Ivana, který v hodnocení Obchodu Play napsal: “Skvělá aplikace. Vhodná hlavně pro ty, kteří často nestíhají a snadno se podívají, jestli má vlak na příjezdu/odjezdu zpoždění. Mohu jen doporučit. Super práce!”

ZqS WltKZlv6 s78qd8eqgr i7yyBvm6eg8 WjEgt5eJg0Jb9CsoLUVaqGuLaSopYg=w124
NaVlak – Nádražní tabule
circlegate
Verze 1.0.0 (22. 9. 2012)
Velikost 2,1 MB
2.1+


Zdarma

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)