Navigace Waze 4.6.0.1 umí varovat před úsekovým měřením

waze_4_6_0_1_ico

Navigační aplikace Waze se v noci na dnešek dočkala aktualizace na verzi 4.6.0.1. Ačkoli se jedná o minoritní update, novinek je tentokrát poměrně slušná porce. Pojďme se tedy podívat na podrobný přehled všech změn a inovací, které Waze 4.6.0.1 přináší.

Jednou z nejzajímavějších novinek je upozornění na úseková měření. Až dosud uměla navigace varovat řidiče pouze před klasickými radary, úseky s měřením průměrné rychlosti v podstatě nijak nerozlišovala. Česká komunita již má připravenu řadu míst, kde se měří rychlost tímto způsobem, nicméně podklady se ještě aktualizují.

Další novinkou je nabídka, která se zobrazí po klepnutí na ikonu zobrazující polohu v mapě (šipka nebo autíčko). Lze skrze ni odeslat svou aktuální polohu, a to buď dalšímu uživateli Waze, nebo přes nějakou jinou aplikaci (například chat).

Ve Waze 4.6.0.1 přibyla v nastavení možnost výběru událostí, před kterými ne/chcete být varováni a/nebo je ne/chcete ukazovat v mapě. Pokud vás například nezajímá, kde stojí policejní hlídky, můžete si hlášení o nich jednoduše vypnout. Pokud nechcete dostávat upozornění (hlasem a ve formě informačního panelu), stačí v nastavení v sekci Zobrazení a Mapa-Varování na trase vypnout odpovídající přepínač. Jestliže nechcete některé události ani zobrazovat, je možné je vypnout v sekci Detaily na mapě.

Součástí nové verze je také funkce Dítě v autě. Ta se stará o zobrazení upozornění při skončení jízdy a můžete si zde nastavit nejen připomínku, že máte na zadních sedačkách ratolest, ale v podstatě na cokoli, co byste měli udělat před vystoupením z vozu (například zhasnout světla). O této novince jsme psali v aktualitě Navigace Waze vás již brzy upozorní na zapomenutou ratolest. Nastavení hlášky při ukončení jízdy najdete v sekci Obecné jako novou položku Dítě v autě.

Poměrně hodně novinek se točí kolem ukazatele rychlosti jízdy, který je v průběhu standardně zobrazován v levém dolním rohu. Tou první je možnost nechat si permanentně zobrazovat nejvyšší povolenou rychlost v daném úseku. Až dosud navigace ukazovala rychlostní limit teprve při jeho překročení, nově ho tedy řidič může sledovat neustále. Tuto možnost najdete v nastavení aplikace v sekci Tachometr, kde pod položkou Zobrazovat rychlostní limit zvolíte místo Zobrazit při překročení rychlosti novou možnost Vždy zobrazit rychlostní limit.

Pokud zobrazovaná rychlost neodpovídá skutečnosti, možná oceníte jednoduchou možnost její opravy. V takovém případě stačí klepnout prstem na tachometr a ohlásit skutečný stav.

Novinky v navigaci Waze 4.6.0.1

Kompletní přehled všech novinek v aplikaci Waze 4.6.0.1 zpracoval a na stránkách komunity na sociální síti Google+ publikoval koordinátor pro Česko Patrik „GinBook“ Ingr:

  • zobrazení úsekových radarů na trase (zatím není připraveno všude v ČR)
  • pokud tapnete na své autíčko vyskočí nové menu
  • možnost volby na jaké události chcete být varováni
  • možnost nechat si trvale zobrazit rychlostní limit
  • po tapnutí na tachometr se dá nahlásit špatně nastavená rychlost
  • upozornění při příjezdu do cíle na zapomenuté dítě

Navigaci Waze, která aktuálně spadá pod křídla Googlu, si na Androidu dosud stáhlo více než sto milionů uživatelů. O její úspěšnosti svědčí nejen velmi vysoké hodnocení známkou 4,6, ale neustále rostoucí počet uživatelů, pro který dobrovolná komunita kolem tohoto projektu připravila a spravuje oficiální web české podpory navigace Waze – Wazer.cz. Aplikace je k dispozici zdarma, instalační balíček velký necelých 45 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0 a novějším.

Waze Navigation & Live Traffic
Waze Navigation & Live Traffic
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (23)