TOPlist

Nakupování na Facebooku a Instagramu? Přichází nové Obchody

nakupování na Facebooku a Instagramu

Pomoc malým firmám a usnadnění nákupů uživatelům. S těmito cíli začal před několika dny Facebook zavádět na několika svých platformách nové Obchody. Půjde o sekce, které budou v podstatě plnit roli e-shopu přímo na sociální síti. Americké společnosti, které mají s Facebookem propojený košík a platební systém, mohou prodávat přímo. U ostatních mohou zákazníci v rámci nakupování procházet produkty na Facebooku či Instagramu a poté odeslat objednávku.

Novinka je vlastně trochu vylepšenou podobou dosavadních Katalogů. Do Obchodu může firemní stránka na sociální síti vložit libovolné produkty a přiřazovat k nim fotky a parametry. Funkce je pochopitelně zdarma, což dává příležitost prodávat pohodlně online hlavně malým firmám, které nemají rozpočet na tvorbu plnohodnotného e-shopu.

Nakupování na Facebooku a Instagramu se momentálně začíná zavádět v USA, ale v následujících měsících má zamířit i do zbytku světa. Doufejme, že i do ČR, kde by firmám jistě také pomohlo. Zatím má být funkční v samostatné sekci a také ve Stories. Postupně se dostane možnost nákupu i do Messengeru, WhatsAppu a Instagram zpráv Direct.

Uvítáte přímé nákupy na Facebooku a Instagramu?

Zdroj: Facebook

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)