Nadvakrát ohýbaný Xiaomi telefon? Konstrukci naznačuje nový patent

nadvakrát ohýbaný Xiaomi telefon patent

Xiaomi si zaregistrovalo zajímavý patent nového telefonu. Kolikrát už jste podobnou větu četli? Nejspíš už několikrát. Teď se objevily snímky přístroje, který by se měl (pokud se někdy dočká výroby) přidat k vlně ohebných tableto-telefonů. Vlastně je hodně podobný mobilům Samsung Galaxy Z Fold a také by se měl rozevírat horizontálně, tedy do stran. Jen se má podle výkresů ohýbat na dvou místech a při rozevření by měl nabídnout displej s širokoúhlým poměrem stran 16:9. Patent tedy ukazuje, že nadvakrát ohýbaný Xiaomi telefon by se při rozložení změnil na plnohodnotný tablet.

nadvakrát ohýbaný Xiaomi telefon patent výkres přední zadní strana

Úřední dokumenty s výkresy tohoto přístroje byly firmou Xiaomi zaregistrovány u Světového úřadu pro duševní vlastnictví letos v březnu. Potvrzeny byly před pár dny, 18. září. Kromě jednoho ohybu navíc a tedy i větší plochy hlavního displeje tento tabletofon na papíře skutečně nápadně připomíná (Z) Fold od Samsungu. Ve složeném stavu má přístroj nabídnout venkovní displej s minimálními rámečky a kamerou v centrálním průstřelu. Na boku je kolébka pro ovládání hlasitosti, zamykací tlačítko (nejspíš se čtečkou otisků) a slot na SIM kartu.

patent 3D

Jak patent nastiňuje, inkriminovaný Xiaomi telefon by byl nadvakrát ohýbaný do tvaru ulity. Tedy dvakrát dovnitř. V případě složení do tvaru S by mohl mít poskládaný mobil dokonce displej na obou stranách. Za vizualizací patentu do uvedené podoby stojí redakce Lets Go Digital. Pracovně přístroj nazvala Xiaomi Mi Z Fold.

Co říkáte na tento nápad? Líbí se vám?

Zdroj: LGD

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)