Nadcházející Huawei MatePad 12.9 prý přijde se 120 Hz displejem a novým systémem PadOS

Nadcházející Huawei MatePad 12.9

Vzhledem k tomu, že Android neustále rok co rok ztrácí na úspěchy iPadu od Applu, Huawei stále věří, že si může urvat svůj kus koláče. Nadcházející Huawei MatePad 12.9 má dle všeho konkurovat iPadu Pro a Galaxy Tab S7+.

Nadcházející Huawei MatePad 12.9

Jeden z leakerů tvrdí, že nový Huawei MatePad dorazí spolu s 12,9 OLED panelem s obnovovací frekvencí 120 Hz. Dále se můžeme těšit na velmi tenké rámečky a displej bude samozřejmě bez průstřelu. Zatím však nemáme žádné informace o tom, zda bude selfie kamerka přímo pod displejem nebo se dočkáme třeba vysouvacího modulu.

Největším překvapením však bude operační systém. Huawei do něj totiž nasadí tzv. PadOS, který je založený na HarmonyOS a má se jednat o nástupce EMUI 11. Samozřejmě v něm nalezneme také Huawei služby a vše, na co jsme byli doposud zvyklí. Všimněte si také podobnosti v názvech – iPadOS a PadOS. Náhoda? Nemyslíme si. :)

Jak se těšíte na nový tablet od Huawei?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)