TOPlist

Mýty a fakta o HTC Desire 500 s NFC a Dual sim

HTC Desire 500 dual sim

Společnost HTC v létě představila nástupce oblíbeného modelu střední třídy Desire X.

Tímto nástupcem se stal, dnes již známý model HTC Desire 500, který doznal oproti předchůdci několika změn. Mezi nejzásadnější viditelnou změnu patří větší displej, a to z původních čtyř palců na velikost 4,3 palce. Uvnitř, i přes některá rozpačitá hodnocení uživatelů, se o výkon stará čtyřjádrový procesor od Qualcommu s taktem 1,2 GHz a 1GB RAM. K příjemné práci s telefonem pak přispívá uživatelská nadstavba HTC Sense 5 s úvodní obrazovkou BlinkFeed. Telefon získal mnohem osobitější vzhled a v bílé variantě působí velice sympaticky.

Mýtus o NFC

Často se nás lidé na sociálních sítích ptají, kde v telefonu HTC Desire 500 spustí NFC přenos. Telefon často kupovali právě kvůli této funkcionalitě. A my jim bohužel odpovídáme, že pokud nemají model s Dual sim, tak se NFC nedočkají.

0

Pročetli a shlédli jsme několik recenzí pocházející s českých mobilních portálů, které shodně uvádějí, že model HTC Desire 500 otestovali. Téměř v každé z nich se dozvídáme, že tento model obsahuje také NFC čip v jeho standardním provedení. Naproti tomu varianta s Dual sim prý NFC postrádá?!

Fakta o telefonu HTC Desire 500 (Dual + NFC)

HTC Desire 500 se v oficiální české distribuci prodává skutečně ve dvou provedeních. Standardní variantě pro jednu simkartu. A také ve verzi Dual sim (za stejnou cenu), která jako bonus obsahuje NFC pro přenos dat.

4

Jaké jsou dojmy s využití telefonu s Dual sim? Jak to vlastně funguje? 

Telefon obsahující dvě simkarty umožňuje díky HTC Sense využívání obou naráz. Obě jsou tedy vždy aktivní, neustále na příjmu (standby). Nastavení simkaret je velice jednoduché a využijete k němu program „správce duální sítě“, který je součástí HTC Sense. Pro zjednodušení doporučujeme si obě simkarty pojmenovat, bude pro vás následně práce snažší. Díky tomu si také ohlídáte výdaje za telefon. My jsme zkoušeli využití s paušálem vč. internetu na jedné a kreditem na druhé kartě.
Dual sim má i tak jedno ALE ! Pouze u hlavního čísla můžete využívat společně hlasové i datové přenosy, druhé funguje pouze pro hlasový provoz.
Telefon HTC Desire 500 se sice řadí do střední třídy a výkonem většinu náročnějších uživatelů nijak nenadchne, nicméně s doporučenou cenou 6495,- vám verze Dual sim s NFC efektivně usnadní práci.

Za zapůjčení telefonu děkujeme HTC Brand Store v Praze.

Honza Dvořák
O Autorovi - Honza Dvořák

Jako vášnivý motorkář se každý rok proháním po evropských silnicích a objevuji nepoznané průsmyky v horských oblastech Alp a Dolomit, sem tam zamířím na otočku… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)