TOPlist

Oblíbený MX Player pomůže lidem s nedostatkem místa v mobilu

MX Player přehrávání USB OTG update

Mediální přehrávač MX Player, jeden z nejlepších nástrojů ve svém oboru, dostal před pár dny v rámci posledních aktualizací řadu šikovných novinek. Patří mezi ně například i možnost přehrávat soubory uložené na externím úložišti, které je k telefonu či tabletu připojeno pomocí OTG. To v praxi znamená, že mediální obsah nemusí být nutně přesunut např. z flash disku do mobilu, aby se dal spustit.

Co je to USB OTG?

USB On-The-Go, zkracované na USB OTG nebo jen OTG, umožňuje zařízení s USB jako digitální zvukový přehrávač nebo mobilní telefon komunikovat jako hostitelské zařízení pro USB přístroje, jako paměť USB flash disk, digitální kamera, počítačová myš nebo klávesnice. Například mobilní telefon může načíst z připojeného přístroje média jako hostitel. Obdobně spolu naváží kabelové spojení např. dva mobily.

MX Player přehrávání USB OTG

Takové řešení pochopitelně pomůže zejména lidem s malou kapacitou interního úložiště. Případně i těm, pro které je přesouvání souborů zbytečné. Oznámení této novinky je v Obchodě Play u aplikace MX Player doprovozeno informací, že podporována jsou externí zařízení s formátováním FAT32. Kromě tohoto pokročilého přehrávání vývojáři oznámili také rozšíření služby MX Share na sdílení souborů skrze jiné aplikace nebo možnost udávání rychlosti přehrávání skrze klávesnici.

Jak často v mobilu sledujete videa ze souborů?

Zdroj: Obchod Play

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)