Muž stáhl falešné Google Play, do dvou hodin přišel o milion

Obchod Google Play podvod malware Singapur

I v České republice se z policejních zpráv nebo přiznání samotných poškozených velmi často dozvídáme, jak snadné a efektivní mohou být kybernetické útoky vedené na majitele chytrých mobilních telefonů. Stačí chvilka nepozornosti například při instalaci neprověřené aplikace, neuvážené zadání některých citlivých údajů a krádež třeba i statisíců korun je na světě. Základní poučkou je neinstalovat nic mimo obchod Google Play, ale co když vás “zradí” právě on? To ukazuje odstrašující příklad úspěšného kyberútoku s Singapuru.

Na tamní policii se obrátil muž kvůli odcizení částky ve výši 71 tisíc singapurských dolarů (cca 1,13 milionu Kč) poté, co se od banky dozvěděl, že z jeho účtu bylo provedeno několik převodů do zahraničí. “Vysání” peněz z účtu prý přitom netrvalo ani dvě hodiny. Poškozený sepsal protokol a předal vyšetřovatelům svůj mobil. Ti zjistili, že jeho zařízení bylo zneužito skrze malware ukrytý ve falešné aplikaci Google Play. Zpráva neříká, odkud ji muž nainstaloval.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kolik máte v mobilu aplikací s původem mimo Google Play?

Zdroj: phandroid

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)