Byl nákup Twitteru nekalý? Musk čelí vyšetřování a hodil zpátečku

Elon Musk Twitter vyšetřování FTC

Kolem spojení Elona Muska a sociální sítě Twitter se v posledních týdnech dějí velké věci. Americký miliardář nejprve provozovatele kritizoval za některé mechaniky fungování sítě, následně koupil zhruba devět procent akcií a o několik dní později nakonec oznámil, že chce společnost koupit a ovládat celou. Právě tento postup je ale momentálně předmětem několika vyšetřování, ke kterým se aktuálně přidává také to, které vede přímo Federální obchodní komise (FTC) USA.

Twitter
Twitter

Úřad hodlá řešit fakt, že Musk oznámil nákup akcií Twitteru až 4. dubna, tedy téměř o deset dní později než vyžaduje zákon. Desetidenní zpoždění se nemusí zdát jako dlouhá doba, ale prodleva umožnila Muskovi nakoupit další akcie Twitteru, aniž by informoval stávající akcionáře. Nyní vlastní 9,2 % Twitteru a je největším akcionářem společnosti. Desetidenní mezera údajně Muskovi ušetřila přes 143 milionů dolarů, protože oficiální oznámení novinky by mohlo výrazně zvýšit cenu akcií Twitteru. Stejně tak raketově vzrostl zájem o pracovní místa ve společnosti.

Zatímco tato vyšetřování a další žaloby nemají údajně moc šanci obchod zvrátit, známý magnát si dost možná celou akvizici rozmyslí sám. Před několika hodinami na Twitteru uvedl, že se nákupo pozastavuje vůli datům ohledně počtu falešných účtů na této síti.

Jak zatím vnímáte nákup Twitteru?

Zdroj: aheadlines, foto: Daniel Oberhaus

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)