Muggino: chytrý hrnek, který umí hřát i chladit. Nastavíte ho z mobilu.

muggino-chytry-hrnek-ico

Asi jen málokdo ocení chuť studené kávy nebo teplého piva. Právě proto je tu chytrý hrnek Muggino, který sbírá finance na crowdfundingovém serveru Indiegogo. Jeho hlavní vlastností je schopnost udržet teplotu svého obsahu, nejčastěji tedy nápoje či jiné tekutiny, za všech okolností.

Muggino® | The Most Powerful Smart Vessel

Muggino® | The Most Powerful Smart Vessel

Na první pohled se Muggino podobá normálnímu termohrnku. Dokonce i druhý pohled naznačuje souvislost, neboť hrnek má dvojitou stěnu, která má omezovat vyzařování tepla do okolí. Zatímco vnitřní stěna je vyrobena z potravinářské nerezové oceli, vnější tělo je ze speciální hliníkové slitiny, která má extrémně účinný odvod tepla, podobně jako chladiče počítačových procesorů. Podstatný rozdíl se však skrývá uvnitř – Muggino totiž umí s pomocí elektrické energie ochlazovat nebo naopak ohřívat svůj obsah. Můžete si tedy do něj nalít jak horkou kávu či polévku, tak dobře vychlazené pivo nebo zmrzlinu.

Na teplotě záleží, tvrdí autoři hrnku Muggino Na teplotě záleží, tvrdí autoři hrnku Muggino

Nastavení pomocí aplikace

Hrnek spolupracuje s aplikací v chytrém telefonu, ve které si uživatel nastaví preferované teploty ohřevu respektive chlazení. Pak už se obejde bez telefonu – stačí dvakrát klepnout na rukojeť pro ohřev a třikrát pro chlazení. Muggino se také zaměřuje na co možná největší energetickou nezávislost. Pokud tedy do něj nalijete vroucí nápoj, využije vyzářené teplo a pomocí termoelektrických polovodičových článků ho přemění na elektřinu, kterou použije k dobíjení svých akumulátorů. Ani kousek energie tak nepřijde nazmar. Autoři přitom uvádějí, že během čekání na vychladnutí vroucí kávy se vyzáří až jedna třetina energie investovaná do jejího uvaření.

Samozřejmě jen vyzářené teplo k udržení energetické bilance nestačí – to by autoři vymysleli perpetuum mobile. Pro nabíjení akumulátoru tedy slouží také bezdrátová nabíječka. Stačí tedy umístit hrnek na podložku a energie začne proudit. Po překročení požadované teploty začne hrnek chladit nebo naopak hřát.

Kde pořídit chytrý hrnek Muggino?

Jak zaznělo již na začátku, autoři v tuto chvíli sbírají finance na rozjezd výroby na serveru Indiegogo. Z požadovaných 30 tisíc dolarů (cca 775 tisíc korun) zatím nasbírali bezmála dvě třetiny. Do konce kampaně přitom zbývá ještě měsíc. Na jeden kus s bezdrátovou nabíječkou si v případě zájmu připravte 79 dolarů (asi 2050 Kč) a při zaslání do Česka ještě 12 dolarů (asi 300 Kč) na poštovné. Platit můžete platební kartou nebo PayPalem. V případě nákupu větší sady, čítající čtyři hrnky a šest nabíječek počítejte s celkovou cenou 354 dolarů včetně poštovného (9150 Kč) Očekávaný termín zahájení dodávek je listopad 2017.

Chytrý hrnek Muggino Chytrý hrnek Muggino

Co na hrnek Muggino říkáte? Využili byste ho v zaměstnání, ve škole, na cestách nebo doma?

Zdroje: androidauthority.com, indiegogo.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)