MS v hokeji 2015 se blíží. Připravte se na něj s aplikací pro Android!

hokej_ico

Již za tři týdny vypukne událost, která rozhodně nenechá chladným žádného hokejového fanouška – v Praze a Ostravě budou 1. května zahájeny úvodní zápasy 79. mistrovství světa v hokeji. Pokud chcete mít přehled o všech výsledcích, programu turnaje, tabulkách a historii, nainstalujte si aplikaci s prostým názvem MS v hokeji 2015 od německých vývojářů, pracujících pod hlavičkou hannibal.in.team.

Co MS v hokeji 2015 slibuje?

V oficiálním popisku v Obchodě Play jsou v bodech prezentovány tyto vlastnosti a funkce:

  • Přehled utkání s LIVE výsledky.
  • Tabulka kvalifikačních utkání a konečných výsledků.
  • Widget pro zobrazení následujících utkání.
  • Sledujte svůj oblíbený tým.
  • Historie mistrovství světa.

Jak MS v hokeji 2015 funguje v praxi?

Aplikaci ve verzi 1.02 jsme nainstalovali na redakční telefon Sony Xperia Z3 s oficiálním Androidem 5.0.2 Lollipop. Uživatele, kteří si střeží své soukromí, jistě potěší skutečnost, že program vyžaduje pouze přístup k zobrazování síťových připojení a úplný přístup k síti, což je, s ohledem na jeho funkce a nutnost aktualizovat data z online zdrojů, relevantní.

Po spuštění se zobrazí rozhraní aplikace, odpovídající současným designovým trendům – po levé straně tedy najdete panel pro přepínání mezi sekcemi, horní část pak doplňuje lišta se dvěma tlačítky. Na ta se podíváme jako první – tři čárky v levém horním rohu tradičně slouží k vysunutí postranní nabídky. Tlačítko s písmenem i zobrazí informace o programu, jako je číslo verze, odkaz na webové stránky a další. Rotující šipka, jak se dá předpokládat z tohoto symbolu, slouží k aktualizaci dat z Internetu.

V sekci Skupiny jsou připraveny žebříčky obou skupin, ve kterých se bude hrát – tedy pražské A i ostravské B. Tabulka bude zobrazovat počet odehraných zásadů, výher, proher, vstřelených a inkasovaných gólů, a samozřejmě ten nejdůležitější údaj – celkový počet nasbíraných bodů. Zatím nic nenaznačuje tomu, že by mělo být možné tabulky řadit podle některého ze zvolených kritérií.

Žebříčky MS v hokeji 2015 v sekci Skupiny Žebříčky MS v hokeji 2015 v sekci Skupiny

Sekce Zápasy přináší chronologicky seřazený seznam zápasů, rozdělený podle dnů a seřazený dle času zahájení. Pokud si v nastavení vyberete svůj oblíbený tým (lze vybrat jeden v každé ze skupin), budou v přehledu jeho zápasy označeny barevným pozadím. Předpokládáme, že se v této sekci budou také průběžně zobrazovat výsledky – po jednotlivých třetinách i konečné.

V Nastavení najdete v podstatě jednu jedinou možnost – totiž vybrat si oblíbený tým v každé skupině. Jeho zápasy pak budou zvýrazněny zeleným (pro oblíbence ve skupině A) či lososovým (ve skupině B) pozadím. Zde si umíme představit podstatně více možností – například nastavení notifikací na důležité události (góly, před zahájením zápasu, …). Uvidíme, zda během zbývajících tří týdnů autoři zapracují na dalším vylepšení.

Sekce Historie je poměrně chudá – najdete zde výsledky mistrovství světa v hokeji od roku 1920. U každého ročníku jsou zobrazeny vlajky pořadatelské země a prvních třech míst. Jistě i zde by byl prostor pro další vylepšování, aby si statistici přišli na své.

Aplikace také obsahuje widget, který si můžete vytáhnout na domovskou obrazovku. Je poměrně prostý, leč užitečný – v rozměru 4×2 nabízí přehled následujících zápasů. Čekali bychom, že po klepnutí dojde k otevření programu, nicméně skutečnost taková není.

Resumé

To hlavní – totiž jak rychle bude tato aplikace přinášet nejnovější výsledky, aktualizovat tabulky a žebříčky, se bohužel dozvíme až 1. května a v následujících dnech. V tuto chvíli je tedy předčasné vynášet jakékoli soudy.

Chválíme lokalizaci do češtiny, nicméně z celkového pohledu vidíme obrovský prostor pro další zlepšování. Ocenili bychom například možnost nastavit si nějaká upozornění – třeba při změně skóre v zápase našeho oblíbeného týmu, nebo v nastaveném intervalu před utkáním. Stejně tak by se hodily nějaké podrobnější historické statistiky, aby se fanoušek například mohl podívat, jak dopadly v minulosti vzájemné zápasy.

Také na widgetech by se dalo zapracovat – co třeba widget s výsledky posledních odehraných utkání? Nebo aktuální tabulka vybrané skupiny by na domovské obrazovce vypadala dobře. Považujeme také za standardní chování, aby se po klepnutí na widget otevřela mateřská aplikace.

Aplikaci MS v hokeji 2015 si zatím nainstalovalo jen něco přes 500 uživatelů, nicméně její průměrná známka v Obchodě Play vypadá zatím slibně – 4,5 po dvacítce hodnocení není vůbec špatné. Tři megabajty velký instalační balíček lze použít na zařízeních s Androidem 2.3.3 a vyšším.

Ice Hockey WC 2016
Ice Hockey WC 2016

Víte o nějaké lepší aplikaci pro sledování MS v hokeji 2015? Dejte nám tip v diskuzi pod tímto článkem! Rádi porovnáme více programů, abychom před úvodním hvizdem měli jasno v tom, který je nejlepší.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)