Motorola Moto G51 je dostupný smartphone s novým Snapdragonem a 120Hz displejem

Motorola Moto G51 parametry

Motorola poslední dobou útočí smartphony s velmi zajímavým poměrem cena / výkon a přinejmenším na papíře tak dokáže útočit na teritoria, kde neotřesitelně vládnou značky jako Xiaomi, nebo Realme. Další zbraní v tomto boji by pak mohla být Motorola Moto G51 představující více než solidní základní smartphone. V jeho výbavě nechybí velká baterie, 120Hz displej či nový čipset od Qualcommu.

Motorola Moto G51 se Snapdragonem 480+

Výkon telefonu dodává čipset Qualcomm Snapdragon 480+ postavený na 8nm výrobním procesu. Ten v sobě ukrývá osmijádrový čipset s již staršími jádry Kryo 460 taktovanými až na 2,2 GHz. O grafický výkon se pak stará čip Adreno 619. Poměrně překvapivé je pak nasazení 8GB operační paměti, pro uživatelská data je pak připraveno 128GB úložiště. Překvapivé je v této cenové kategorii také nasazení displeje se 120Hz obnovovací frekvencí. Vzhledem k použitému čipsetu sice vysokou obnovovací frekvenci při hraní příliš nevyužijete, minimálně v prostředí systému však bude 120Hz znát. Jinak se jedná o IPS displej o úhlopříčce 6,8″ a FullHD+ rozlišením.

Motorola Moto G51 snapdragon 480+

Na zádech telefonu Motorola Moto G51 nalezneme 50MPx primární a 8MPx ultraširokoúhlý fotoaparát v doprovodu 2MPx hloubkového snímače. O biometrické zabezpečení se pak stará čtečka otisků integrovaná do napájecího tlačítka na boku přístroje. Baterie pak nabídne solidní kapacitu 5 000 mAh, škoda ale pouze 10W nabíjení. Telefon nabídne dva sloty pro SIM, přičemž oba podporují 5G sítě. Motorola Moto G51 je momentálně exkluzivní pro jednoho z čínských mobilních operátorů, není však vyloučeno, že se dostane i k nám. V Číně se pak telefon bude prodávat za 1 499 yuanů, tedy v přepočtu přibližně 5 100 Kč bez DPH.

Motorola Moto G51

Jak se vám novinka od Motoroly líbí? Uvítali byste ji i na našem trhu?

Zdroj: GSMArena.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)