TOPlist

Motorola Moto 360: Král chytrých hodinek se blíží. Co vše víme?

moto_360_optional_leather_metal_bands

Motorola Moto 360 přinese na trh chytrých hodinek něco, co se dosud velkým hráčům nepovedlo – krásný design, kterým ve společnosti zazáříte. Tradiční hranatý tvar totiž vystřídal kruhový a již na první pohled představují chytré hodinky od Motoroly něco, co chce téměř každý nosit na ruce. Součástí je také nový systém Android Wear a další zajímavé specifikace. Představení hodinek Motorola Moto 360 se blíží – pojďme si říci co zatím víme a udělejme si takový souhrn spekulací a informací, které víme „na dřevo“.

Motorola Moto 360 – kráska, kterou všichni chválí

Ohlasy na chytré hodinky se většinou shodují v tom, že design dosavadních modelů není na takové úrovni, jak by si většina majitelů představovala. Na trhu chytrých hodinek mají největší zastoupení hodinky s obdélníkovým tvarem, v případě „obyčejných“ hodinek to ale bývají především hodinky s kruhovým tvarem. Tento nešvar by měla Motorola Moto 360 změnit – přijde v „tradičním“ designu, který krátce po úniku prvních fotografií vzbudil vlnu nadšení – konečně krásné chytré hodinky! Kovové tělo doplňuje kovový nebo kožený pásek, což vypadá velmi dobře.

moto-360-smartwatch-580-90 Motorola Moto 360 s krásným designem

moto 360 smartwatch 21 Na výběr bude také kožený pásek

Podle webu moto360.motorola.com budou hodinky dostupné ve dvou variantách – s kovovým a koženým páskem. Některá videa ovšem prozradila nepříjemnou skutečnost – vypadá to, že hodinky Motorola Moto 360 budou obrovské. To samé nám prozradil Ivan Kutil v našem rozhovoru o Google I/O. Toto zdání samozřejmě může ovlivnit více faktorů a počkáme si, až budeme mít chytré hodiny v redakci, abychom mohli sami uznat, jak obří jsou naživo.

motorola-moto-360-smartwatch-4

Systém Android Wear na palubě

Novinka přichází i v podobě systému. Google před nějakým časem představil speciální Android pro podobná chytrá zařízení. Android Wear je tedy systém, který je ušit na míru pro chytré hodinky. Přibylo několik nových funkcí a celé prostředí by mělo nabídnout maximální pohodlí při používání. Nechybí podpora spousty notifikací, hlasového ovládání, fitness aktivit či navigace. David Mysliveček pro vás sepsal klíčové vlastnosti tohoto systému ve svém článku.

Klíčové vlastnosti systému Android Wear:

  • Poskytne důležité informace ve chvíli, kdy je potřebujete – Android Wear vám poskytne přesně ty informace, které potřebujete. Bude se jednat zejména o poslední zprávy ze sociálních sítí, Hangouts, SMS, mailů či nabídek z chytrých karet.
  • Odpoví na přímo položené otázky – stačí pouze říci Ok, Google a následně položit otázku. Odpověď dostanete prakticky okamžitě.
  • Možnost sledovat vaší aktivitu – systém vám poskytne ty nejdůležitější fitness informace přímo na vašem zápěstí. Bude se jednat o počet kroků, reálnou rychlost, vzdálenost a mnoho dalšího.
  • Multiscreen – pomocí systému Android Wear budete moci ovládat ostatní zařízení z vašeho zápěstí. Bude se jednat zejména o posílání muziky, filmů či YouTube videí do vaší televize.

Díky tomu, že se systém Android Wear objevil také v hodinkách Samsung Gear Live, se můžeme již nyní podívat, jak prostředí systému vypadá. Petr Mišák pro vás natočil exkluzivní první pohled z prostředí nového systému.

Samsung Gear Live – první pohled

Samsung Gear Live - první pohled

Díky výborné podpoře Google Now můžete s hodinkami komunikovat především hlasově, a to i odpovídat na zprávy od vašich přátel a diktovat samotný text. Velice nás potěšila podpora Google Map, neboť se instrukce a navigace přesune na displej chytrých hodinek. Vzdálenost je přepočítávána na počet kroků a před odbočkou hodinky jemně zavibrují, abyste věděli, že se chystá změna směru.

motorola-moto-360-smartwatch-3

motorola-moto-360-smartwatch-11

Spousta ciferníků, které vypadají fantasticky

Hezké chytré hodinky netvoří pouze tělo přístroje, ale také ciferník, který je v tomto případě softwarový. Na videích, která pronikla na internet, skoro ani nepoznáte, že se jedná o OLED displej. Jsme proto zvědaví, jak moc věrohodně bude působit ciferník naživo. Díky systému Android Wear bude možné vzhled ukazatele času volitelně měnit, na oko budou hodinky působit jako klasické a promění se v chytrý přístroj tehdy, když to potřebujete (přijde nějaká notifikace například).

Motorola dokonce spustila soutěž, ve které vyzvala všechny graficky zdatné, aby vytvořili vzhled ciferníku pro hodinky Motorola Moto 360. Není vůbec jasné, zda se některý z návrhů nakonec v hodinkách objeví, ale minimálně pro inspiraci by posloužit mohly. A nutno uznat, že některé koncepty vypadají velmi dobře. Posuďte sami.

motorola-moto-360-smartwatch-5

motorola-moto-360-smartwatch-6

motorola-moto-360-smartwatch-7

Hardware zatím velkou neznámou

Před představením většiny chytrých hodinek jsme již delší dobu věděli, jakým hardwarem budou poháněny. To v případě Motoroly Moto 360 příliš neplatí a ohledně komponentů toho moc nevíme. Na povrch unikly snad jen informace o displeji, tvrzeném skle a bezdrátovém nabíjení.

V nejvíce spekulacích se uvádí, že displej v hodinkách Motorola Moto 360 bude svítit stále a bude se jednat o technologii OLED. Díky tomu se podaří výrazně snížit spotřebu displeje, protože pokud je většina pozadí černá, spotřeba je o mnoho menší než u klasických LCD panelů. Displej by měl být kryt safírovým sklem, které je údajně až 4x tvrdší a odolnější proti poškrábání než Gorilla Glass 3.

motorola-moto-360-smartwatch-9

Příjemnou zprávou je podpora bezdrátového Qi nabíjení, které se stává stále více a více populárním a podporuje jej například nová řada Nexus (tedy i včetně modelu Nexus 4). Již tedy žádné připojování skrze MicroUSB kabel či jiný konektor, ale nabíjení by mělo být zahájeno prostým položením na speciální nabíjecí podložku. To s sebou nese jistý komfort, na druhou stranu si hodinky jinde než doma nejspíše nenabijete.

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

Kompatibilita s ostatními telefony

Po tom, co Samsung dvě řady chytrých hodinek Gear omezil pouze na své telefony, se spousta uživatelů ptá, zda to samé neudělá také Motorola. Můžete být ovšem klidní – žádné omezení na hardware pouze od Motoroly se nekoná. Hodinky Motorola Moto 360 by měly s nadsázkou podporovat všechny telefony s Bluetooth 4.0, které v sobě ukrývají Android 4.3 a novější. Tento fakt si můžete ověřit na stránce g.co/WearCheck, která ale nejspíše jen zkontroluje, jakou máte verzi systému Android, a podle toho rozhodne, zda je váš mobilní telefon s Motorolou Moto 360 kompatibilní. Uživatelé ostatních platforem mají bohužel smůlu (iOS, Windows Phone…).

motorola-moto-360-smartwatch-8

Cena a dostupnost

Napjatě jsme sledovali akci Google I/O, zdali se nedočkáme nějakých nových informací či dokonce představení hodinek Motorola Moto 360. Nových informací jsme se dočkali, představení ovšem nikoliv. Hodinky Motorola Moto 360 byly na Google I/O k vidění, ale my se musíme smířit pouze s informací, že hodinky budou dostupné koncem léta. Jaký měsíc to přesně bude, je zatím ve hvězdách. Google oficiálně ani neprozradil cenu, po vzoru hodinek LG G Watch a Samsung Gear Live lze ovšem předpokládat, že Motorola Moto 360 bude také v prodeji na Google Play.

A cena? Nejnovější zprávy naznačují, že by měla činit v přepočtu 249 euro (přibližně 6 800 Kč). Tuto informaci musíme brát zatím pouze orientačně. Google dosud ani neprozradil, jak je to vlastně s oficiální světovou distribucí. Zatím je jasné, že hodinky odstartují svůj prodej na domácím americkém trhu, ale co další země? Pokud budou hodinky dostupné skrze Google Play, mohl by se seznam zemí rozšířit. Na druhou stranu by to stále znamenalo, že se v našich končinách oficiální distribuce nedočkáme, podobně jako u chytrých telefonů od Motoroly. To by byla velká škoda.

motorola-moto-360-smartwatch-13

Jak se na nové hodiny Motorola Moto 360 těšíte?

zdroje: techradar.comknowyourmobile.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)