Android Wear – prostředí pro chytré hodinky představeno (aktualizováno)

Android Wear 2

Není to tak dávno, co společnost Google informovala o uveřejnění SDK systému Android pro nositelná zařízení, tzv. “wearables”. Nyní se tento sen mnoha fanoušků stává skutečností. Google dnes představil operační systém Android pro chytré příslušenství. Jeho název bude Android Wear. Po dnešním představení je velmi zřejmá jedna věc – Samsung bude mít co dělat, protože právě dostává velikého konkurenta na poli chytrého příslušenství.

Android Wear Android Wear 2

 Android Wear 3 Android Wear 4

Nový systém Android Wear bude zaměřen na fitness aktivity a na propojení s mobilním zařízením. Na displeji chytrých hodinek si tak budete moci zobrazit Mapy Google, včetně vaší polohy, navigaci či jízdní řády. To ale není vše, celý systém je propojený s chytrými kartami, takže na displeji malého zařízení uvidíte například aktuální počasí, oblíbené trasy, čas doma, ve světě a mnoho dalšího, na co jste zvyklí z mobilního telefonu. Samozřejmostí zůstává klasické propojení s telefonem, jako jsou hovory, SMS, emaily či Hangouts. Hodinky by zřejmě mohly měřit i počet kroků, vaši rychlost, spálené kalorie a mnoho dalšího. Více nám ale napoví video přímo od společnosti Google.

http://youtu.be/QrqZl2QIz0c

 

Výhodou nového systému bude také podpora více obrazovek, a to především pomocí zařízení Chromecast. Díky chytrým hodinkám tak budete moci pomocí hlasového příkazu na dálku spouštět videa ve vašem televizoru. Podle momentálně dostupných informací se nový systém velmi podobá systému, který je obsažený v chytrých brýlích Google Glass. Je tedy zřejmé, kde se vývojáři inspirovali.

http://youtu.be/0xQ3y902DEQ

Klíčové vlastnosti systému Android Wear:

  • Poskytne důležité informace ve chvíli, kdy je potřebujete – Android Wear vám poskytne přesně ty informace, které potřebujete. Bude se jednat zejména o poslední zprávy ze sociálních sítí, Hangouts, SMS, mailů či nabídek z chytrých karet.
  • Odpoví na přímo položené otázky – stačí pouze říci Ok, Google a následně položit otázku. Odpověď dostanete prakticky okamžitě.
  • Možnost sledovat vaší aktivitu – systém vám poskytne ty nejdůležitější fitness informace přímo na vašem zápěstí. Bude se jednat o počet kroků, reálnou rychlost, vzdálenost a mnoho dalšího.
  • Multiscreen – pomocí systému Android Wear budete moci ovládat ostatní zařízení z vašeho zápěstí. Bude se jednat zejména o posílání muziky, filmů či YouTube videí do vaší televize.

Možný prototyp Google SmartWatch ve videu?

Pokud se podíváte na dvě videa, která jsou umístěna výše v tomto článku, tak uvidíte celkem dva typy různých hodinek. Tato podoba se ukázala již dříve v některých uniklých informacích. Je tedy možné, že chytré hodinky od společnosti Google budou vypadat právě jako na videu a budou velmi napodobovat klasický vzhled normálních hodinek. Více se jistě dozvíme později, až budou všechny informace oficiální. Systém Android Wear byl představen pouze před malým okamžikem. O dalších funkcích a vymoženostech vás budeme informovat v průběhu času.

Google SmartWatch 2 

Prostředí Android Wear

Na oficiálním webu Androidu se objevilo několik obrázků, které simulují ovládání prostředí Android Wear. Na obrázcích níže se tak můžete podívat, jak půjdou chytré hodinky s Android Wear ovládat.

reservation_animated

 

Aktualizace: Moto 360 a LG G Watch

Spolupráci se společností Google oznámili doposud dva výrobci mobilních zařízení – Motorola a LG. V případě LG se bude jednat o uvedení chytrých hodinek LG G Watch, které by se na trhu měly objevit ve druhém čtvrtletí tohoto roku.

LG-G-Watch-2

V druhém případě, tedy v případě Motoroly, se bude jednat o model chytrých hodinek, který ponese název Moto 360. Koncept tohoto zařízení koluje po internetu již nějaký ten čas a tvoří jakýsi sen uživatelů. Doufáme, že realita není daleko od konce. Více informací naleznete na stránce Motoroly.

Moto360__Metal_RGB

Co říkáte na nový systém Android Wear od Googlu? Počkáte si na zařízení s tímto systémem?

Zdroj: Google Blog

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)