Telefon Moto Z4 oficiálně představen. Má čtečku otisků v displeji i podporu Moto módů

moto z4 predstaveni

Motorola dnes představila telefon Moto Z4, který přináší moderní věci, ale zároveň zachovává i specifické funkce, které známe z jiných Moto telefonů. Dokonce se zachovává podpora Moto modů, u kterých se spekulovalo, že je společnost ruší.

Moto Z4 nahradí i řadu Moto Z Play

Motorola v minulosti vydávala telefony Moto Z, což byly vlajkové modely s čipsetem řady Snapdragon 800 a pak také Moto Z Play, což byla střední třída s čipsetem řady Snapdragon 600. V tomto roce tyto dvě řady společnost spojila do jedné a Moto Z4 má Snapdragon 675. Uživatelé si tak nemůžou vybrat úplně tu nejvýkonnější možnou verzi telefonu.

moto z4 displej

Tento čipset doplňuje 4 GB paměti RAM a 128 GB úložiště, které se dá rozšířit pomocí microSD karet. Displej má velikost 6,4 palců, jedná se o OLED panel s FullHD+ rozlišením, i díky tomuto panelu má Moto Z4 integrovanou čtečku otisků do displeje.

Say hello to the new moto z4. The 5G-upgradable phone

Say hello to the new moto z4. The 5G-upgradable phone

Na zadní straně je 48 MPx hlavní fotoaparát, na přední straně ve výřezu 25 MPx selfie kamera. Rovnou z krabice běží na Androidu 9 Pie. Baterie má kapacitu 3 600 mAh. Dobrou zprávou je to, že se vrací 3,5mm audio konektor. Telefon podporuje Moto módy, a to i ty, které vyšly v první generaci. Menší mínus může být v tom, že společnost nepředstavila žádné nové.

motorola moto z4 ctecka otisku prstu

Cena začíná v USA na částce 499 USD, což je v přepočtu s DPH cca 14 tisíc Kč. Pokud se za podobnou částku objeví i v Evropě, tak to bude mít hodně těžké, protože za obdobnou cenu se dají sehnat lépe vybavenější telefony.

Jak se vám líbí Moto Z4?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)