Xiaomi slib splnilo: Model Mi A1 obdržel aktualizaci poslední den roku 2017

model mi a1 android 8 oreo

Model Mi A1 od společnosti Xiaomi se oproti jiným telefonům této značky liší v tom, že funguje na čisté verzi Androidu a je zařazen do programu Android One. To mimo jiné znamenalo i to, že se Xiaomi zavázalo k tomu, že aktualizace na novou verzi Android 8 Oreo vyjde do konce roku 2017. Na začátku prosince to ještě vypadalo, že se to nestihne. Nakonec se to ale povedlo, a to poslední den.

Android 8 Oreo vyšel na model Mi A1 až 31. prosince 2017

Xiaomi si dalo opravdu na čas, teprve až poslední den minulého roku se uživatelům začala objevovat aktualizace na Oreo. Podobně to minulý rok měla společnost OnePlus, která vydala aktualizaci na novou verzi Androidu také 31. prosince. Zajímavá je také doba veřejného testování u Xiaomi, která vzhledem k vánočním svátkům trvala zhruba jen týden.

Telefon-Xiaomi-Mi-A1-konstrukce-predni strana

Aktualizace má velikost 1.1 GB a kromě novinek, které přináší Oreo, se také mění aplikace pro volání a kontakty, které nyní jsou stejné, jako na Pixel telefonech. Mezi další zajímavé novinky je aktivování podpory rychlého nabíjení. Aktualizace se postupně uvolňuje, momentálně už se dostalo i na české uživatele, kdy nám aktualizaci potvrdilo hned několik majitelů.

Xiaomi Mi A1

Xiaomi Mi A1

1.0
  • Displej 5.5'', 1080 x 1920 pixelů, LCD, 403 ppi
  • Procesor Qualcomm Snapdragon 625
  • RAM 4GB
  • Fotoaparát 12 MP
  • Baterie 3080 mAh
  • Cena od 3 519 Kč

Máte už na svém Xiaomi Mi A1 také Android 8 Oreo? Jste s aktualizací spokojení?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek