MoDaCo Switch: přepínání mezi Sense a čistým Androidem pro HTC One

sense_vanilla

Když jsme počátkem roku diskutovali se čtenáři o tom, jaké funkce by nejraději viděli v příští verzi Androidu, jednou z nejčastějších odpovědí byla možnost volby mezi grafickou nadstavbou dodávanou výrobcem a “čistým” Androidem. Pro majitele HTC One to již brzy nemusí být nesplnitelný sen! Známý vývojář Paul O’Brien připravuje pro všechny fanoušky a vlastníky HTC One novou funkci, kterou nazývá MoDaCo Switch. Ta umožní uživatelům snadno přejít z uživatelského prostředí Sense na zcela čistý Android. V podstatě se dá říci, že přepne HTC One do verze “Google edition”.

To ovšem není vše – protože se jedná o “přepínač”, bude proces fungovat oběma směry – uživatel tedy bude moci přejít do Androidu 4.2.2 bez nadstavby a poté se vrátit zpět do prostředí Sense.

Pokud nyní dychtivě očekáváte odkaz ke stažení, musíme vás prozatím zklamat – Paul potvrdil, že novinka je ve stádiu příprav a zatím zveřejnil jen následující snímek obrazovky.

Můžeme předpokládat, že nejde o jednoduchý úkol – s největší pravděpodobností půjde o “dual-boot” mezi dvěma verzemi operačního systému, dostupný přes stisk kombinace tlačítek během startu. Autor plánuje vydání této “vychytávky” jen pro HTC One, nicméně pokud vše půjde dobře, můžeme očekávat, že se velmi záhy stejná funkce objeví také pro Samsung Galaxy S4.

Samozřejmě nezbytnou podmínkou ke zprovoznění bude instalace alternativní ROMky MoDaCo, takže bez rootu a custom recovery to nepůjde. Možnost přepínat mezi dvěma takto odlišnými verzemi systému ale bude pro mnohé dostatečnou kompenzací za případnou ztrátu záruky.

Nadstavba HTC Sense, nebo čistý Android? Nadstavba HTC Sense, nebo čistý Android?

Paul ale nechce skončit u pouhého přepínání – jeho cílem je přinést “to nejlepší z obou systémů”, což v praxi bude znamenat možnost používat části z obou ROMek současně, jako například HTC Blinkfeed, Beats Audio či infračervený ovladač v čistém Androidu 4.2.2. Pokud se podaří splnit i tento cíl, bude to doslova fenomenální úspěch.

Jedná se o složitý úkol a pravděpodobně se v dohledné době nedočkáme výsledku, ale přesto předpokládáme, že alespoň možnost přepínání mezi ROMkami se v MoDaCo objeví co nejdříve. Na Světě Androida budeme nadále sledovat vývoj této impozantně znějící úpravy, takže zůstaňte naladěni, ať vám nic neuteče!

Zdroj: Android Community.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)