Mobilní telefon zachránil život ukrajinskému vojákovi

Ukrajina válka mobilní telefon záchrana života kulka

Že mohou moderní technologie zachraňovat životy, o tom jistě není v dnešní době sebemenších pochyb. Lékařské přístroje mohou odhalovat či provádět něco, co doktor jinak sám nesvede, roboti někdy mohou jako jediní vytáhnout člověka z hořícího domu a například mobilní telefony budou mít v této oblasti taky hodně plusových bodů. Potvrzuje to i nedávný případ přímo z příkopu ve válce na Ukrajině, kde ale vůbec nešlo o nějaké přivolání pomoci nebo jiné běžné využití mobilu.

Ve videu, které se během několika hodin stalo velkým virálním hitem, ukazuje jeden ukrajinský voják druhému, že jeho telefon dokázal zastavit kulku, jejíž čistý zásah by jinak mohl vyústit v ošklivé zranění či smrt. Ačkoli v záběrech vytahuje dotyčný mobil z kapsy u kalhot, není jisté, kde ho měl v době zásahu. Každopádně jde o situaci jako vystřiženou z hollywoodského scénáře.

Není zatím ani oficiálně známo, o jaký jde telefon. Někteří diskutující ale poukazují na podobnost krytu s oficiálním flipovým pouzdrem pro řadu Samsung Galaxy S21. I když není podoba úplně stejná, mohlo by jít o neoficiální příslušenství. Ať už šlo o jakýkoli model jakékoli značky, tomuto prokazatelně odolnému mobilu může jeho majitel vděčit opravdu za hodně.

Co myslíte, že je to za mobil?

Zdroj: Twitter

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)