Nová “témata” dost usnadní vyhledávání přes Google na mobilu

Google mobilní vyhledávání doporučená zpřesňující témata

Ačkoli se už roky samozřejmě angažuje v řadě dalších odvětví, primární doménou společnosti Google zůstává, alespoň navenek, efektivní online vyhledávání. V této oblasti se firma neustále snaží přinášet další a další změny. Některé jsou rozporuplné či dokonce dost pochybné, většinou se ale jedná o pozitivní vychytávky. Rozhodně mezi ně patří nově zaváděná “témata”, která budou ve formě filtrů k dispozici v mobilním Google vyhledávání. Mají pomoci specifikovat zadanou frázi.

Google
Google

“Pokud například hledáte “nápady na večeři”, můžete vidět témata jako “zdravá” nebo “snadná”. Klepnutím na téma jej přidáte k dotazu, což vám pomůže rychle zpřesnit výsledky hledání a ušetřit psaní. Témata jsou dynamická a mění se podle toho, jak na ně klepnete, což vám dává více možností a pomáhá prozkoumat nové oblasti. Pokud jste například klepli na “zdravé”, může se jako další objevit “vegetariánské” nebo “rychlé”,” vysvětluje Google praktickou novinku na blogu.

Google vyhledávání doporučená zpřesňující témata ukázka

Doporučovaná témata budou reflektovat zadanou frázi i zvyklosti, které ví Google ke konkrétním uživateli. Funkce bude během několika dní dostupná v USA v angličtině pro majitele Android i Apple telefonů. Časem se snad témata objeví i v dalších regionech a jazykových verzích Google vyhledávání.

Jak často musíte ve vyhledávání zpřesňovat frázi?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)