Oceníte? Mobilní Google Chrome nám bude sám měnit tlačítka

mobilní Google Chrome panel tlačítka nástroje ikony strojové učení

Jak jsme vás už před nějakou dobou informovali, do mobilního prohlížeče Google Chrome míří mírně přepracovaná horní lišta, ve které nově nebude vedle adresního řádku pouze jeden statický ovládací prvek, ale budou se zde střídat ikonky různých nástrojů.

Google Chrome: Fast & Secure
Google Chrome: Fast & Secure

Americká firma nyní na blogu doplnila oficiální informace o tom, jak má tento prostor nově fungovat. Oproti původním předpokladům se nebude zástupce volit manuálně (ale i to bude možné), ale bude naopak automaticky reagovat na denní dobu a zvyklosti uživatele.

mobilní Google Chrome panel tlačítka nástroje ikony strojové učení ukázka

“Chceme se ujistit, že vám Chrome vychází vstříc tam, kde se právě nacházíte, takže v blízké budoucnosti budeme pomocí technologie strojového učení upravovat panel nástrojů v reálném čase – zvýrazňovat akce, které jsou v danou chvíli nejužitečnější (např. sdílení odkazu, hlasové vyhledávání atd.). Samozřejmě si jej budete moci přizpůsobit i ručně,” uvádí Google funkci, která zjednodušeně řečeno dokáže po nějaké době odhadnout, jakou funkci budete v danou chvíli potřebovat.

Co na tomto místě v Google Chrome nejčastěji používáte?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)