LG se nevzdává. Společnost chystá velké změny u mobilních telefonů

mobilni divize lg

LG je jedna ze společností, která v posledních letech ztrácí na poli mobilních telefonů. A to hlavně kvůli obrovské konkurenci čínských firem, které dokážou nabízet levnější zařízení ve stejné a v některých případech i lepší kvalitě. I přesto, že mobilní divize LG prodělává, nechystá se její konec, spíše naopak. Korejská společnost chystá největší změny ve strategii za poslední roky.

Mobilní divize LG projde výraznými změnami

Není to poprvé, kdy LG mění svou strategii. Na konci roku 2017 se změnilo vedení mobilní divize LG. V roce 2018 nejprve společnost oznámila, že již nebudou pravidelně vydávat nové telefony. To ve výsledku znamenalo, že několik měsíců po vydání originálního telefonu, vidíme i jeho mírně vylepšenou verzi. Ve stejném roce společnost spustila i nové centrum pro aktualizace s cílem zrychlit aktualizace. Ani jeden z těchto kroků však nepomohl tomu, aby se LG telefony prodávaly více.

LG G8X ThinQ full dual screen 2

Jedna ze změn pro rok 2020 má být to, že řada telefonů LG V bude soupeřit s jinými vlajkovými modely již na jaře. Obvykle jsme mohli vidět LG V telefony na podzim. Již na veletrhu MWC 2019 jsme mohli vidět představení telefonu LG V50 ThinQ 5G, nicméně vydání telefonu přišlo až v polovině roku 2019, takže mnohem později než většina telefonů představených na MWC.

U chystaného telefonu LG V60 už má být vydání mnohem dříve a telefon má jít přímo proti řadě Samsung Galaxy S20. Zůstává stále i řada LG G, ve které se budou nabízet dostupnější telefony s podporou 4G. Telefony řady LG G budou postupně v následujících letech ubývat s tím, jak se 5G sítě budou dostávat do popředí.

lg g8 thinq design

Zajímavé jsou informace o PC režimu, který LG uvedla s Android 10 aktualizací. V příštím roce má jít o jednu z hlavních funkcí, kterou mají doprovodit i telefony s velkým displejem, na kterých se tento režim využije. Telefon by měl mít velikost displeje přes 10 palců. V současné době není jasné, jestli má jít o ohebný telefon anebo zařízení se dvěma displeji jako třeba chystaný Microsoft Surface Duo.

Zároveň s posunem řady LG V na jaro vzniká mezera pro podzimní a zimní trh. Spekulace hovoří o tom, že se chystá zcela nová řada produktů, které budou konkurovat telefonům jako je iPhone, Galaxy Note, Pixel apod.

Těšíte se na novinky od LG?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (9)