Menu

Huawei zažívá zlaté časy, poráží Lenovo i Xiaomi

Společnost Huawei zažívá zlaté časy, tedy minimálně její část zabývající se mobilními telefony. Vedle celé řady povedených modelů prodávaných pod vlastním logem se tomuto výrobci podařilo úspěšně ukotvit na trhu také telefony prodávané pod značkou Honor. V neposlední řadě pak této čínské společnosti bezesporu pomohl také fakt, že si ji zvolil samotný Google jakožto výrobce smartphonu Nexus 6P.

I díky těmto dílčím úspěchům se společnosti Huawei letos podařilo vyrobit 7,4 % ze všech dosud prodaných telefonů a obsadit tak pozici 3. největšího výrobce chytrých telefonů na světě. Před Huawei se tak umístil pouze Apple se 14,5 % trhu a Samsung s 25,6% podílem. Naopak daleko za sebou nechal Huawei další čínskou společnost – Lenovo (4,8 %) následovanou jihokorejským LG (4,5%). Za zmínku stojí ještě celkově šestá pozice, kterou obsadilo Xiaomi (3,8 %), na osmé příčce se umístilo TCL/Alcatel (3,3 %) následované společnostmi Oppo (3,2 %), ZTE (2,5 %) a Sony (2 %). Microsoft se drží na 12. pozici s podílem na trhu 1,7 %.

huawei-mate-8-729x478

Třetí příčka mezi největšími výrobci telefonů na světě však není jediný letošní úspěch Huaweie. Společnost se totiž prostřednictvím svého účtu na čínské sociální síti Weiboo pochlubila, že v tomto roce prodá nejméně 100 milionů telefonů. Dle předpovědí by měly letošní prodeje chytrých telefonů dosáhnout přibližně 1,326 miliard zařízení, což představuje meziroční růst 10,1 %.

Co na úspěch společnosti Huawei říkáte? Má na to, aby v budoucnu zatopila i Samsungu a Applu?

Zdroj: PhoneArena.com.

 

Komentáře

doubt2doubt

z aplikace
23.12.2015 17:36

avenged že by potrefená husa?

Martin P.

23.12.2015 22:39

Napadá mně , že firma Dacia taky prodá víc aut než firma Ferrari…

Ty čísla sou vytržené z kontextu například Xiaomi prodá v Číně vic než 80% produkce. V USA zase 0,00…% Huawei má i OEM produkci , někteří zmíněný výrobci zase žádnou.

Výsledek lze interpretovat i tak, že zaplavují svět levnými nekvalitními výrobky na kterých ani moc nevydělají.

milcal52

2.2.2016 16:28

Já jsem taky s Huawei spokojená a myslím, že má šanci jít ještě výš.

RSS (komentáře k článku)