Huawei zažívá zlaté časy, poráží Lenovo i Xiaomi

Huawei titul

Společnost Huawei zažívá zlaté časy, tedy minimálně její část zabývající se mobilními telefony. Vedle celé řady povedených modelů prodávaných pod vlastním logem se tomuto výrobci podařilo úspěšně ukotvit na trhu také telefony prodávané pod značkou Honor. V neposlední řadě pak této čínské společnosti bezesporu pomohl také fakt, že si ji zvolil samotný Google jakožto výrobce smartphonu Nexus 6P.

I díky těmto dílčím úspěchům se společnosti Huawei letos podařilo vyrobit 7,4 % ze všech dosud prodaných telefonů a obsadit tak pozici 3. největšího výrobce chytrých telefonů na světě. Před Huawei se tak umístil pouze Apple se 14,5 % trhu a Samsung s 25,6% podílem. Naopak daleko za sebou nechal Huawei další čínskou společnost – Lenovo (4,8 %) následovanou jihokorejským LG (4,5%). Za zmínku stojí ještě celkově šestá pozice, kterou obsadilo Xiaomi (3,8 %), na osmé příčce se umístilo TCL/Alcatel (3,3 %) následované společnostmi Oppo (3,2 %), ZTE (2,5 %) a Sony (2 %). Microsoft se drží na 12. pozici s podílem na trhu 1,7 %.

huawei-mate-8-729x478

Třetí příčka mezi největšími výrobci telefonů na světě však není jediný letošní úspěch Huaweie. Společnost se totiž prostřednictvím svého účtu na čínské sociální síti Weiboo pochlubila, že v tomto roce prodá nejméně 100 milionů telefonů. Dle předpovědí by měly letošní prodeje chytrých telefonů dosáhnout přibližně 1,326 miliard zařízení, což představuje meziroční růst 10,1 %.

Co na úspěch společnosti Huawei říkáte? Má na to, aby v budoucnu zatopila i Samsungu a Applu?

Zdroj: PhoneArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (53)