Z mobilů se stane dávkovač inzulínu. Zajistí to aplikace

mobil dávkovač inzulínu aplikace t connect t slim x2

Spojení chytrých mobilních telefonů a přístrojů, které mohou bez nadsázky zahraňovat lidské životy, je opět o něco dokonalejší. Společnost Tandem Diabetes Care, známý výrobce inzulínových pump, dostala od amerického Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) povolení, aby její přístroj t:slim X2 mohla přímo ovládat mobilní aplikace. Nástroj jménem t:connect doposud plnil pouze monitorovací funkci, nicméně nově může z mobilu rovnou udělat dávkovač inzulínu.

Díky oficiálnímu povolení se t:connect stává vůbec první aplikací pro iOS a Android, která může tuto funkci vykonávat. Americká společnost již dávkování pro diabetiky kriticky významného hormonu skrze software poskytuje, jde ale pouze o počítačový program. V případě nutnosti se budou moci brzy nemocní lidé spolehnout i na telefon. Půjdou skrze něj nastavovat i rušit dávkovací cykly.

Pro účely zavedení nové praktické funkce musejí vývojáři aplikaci upravit. V nejbližších týdnech budou novinku testovat vybraní uživatelé, k plošnému rozšíření by pak mělo dojít někdy během léta. Zatím není jasné, zda bude možné tímto způsobem z mobilu udělat dávkovač inzulínu i v Evropě či konkrétně v ČR. Pravděpodobně k tomu budou potřeba další povolení od zdravotnických institucí.

Kolik máte ve svém okolí diabetiků?

Zdroj: TDC

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)