Mladí Američané nemají Android v lásce. Používají ho dle nich jen chudí a staří lidé

smějící se lidé
  • Mladí lidé v USA používají ve většině případů iPhone
  • Uživatelům s Androidem se vysmívají a považují je za dinosaury
  • Problematika kromě jiného spočívá i v „zelených bublinách“

Je lepší Android, nebo iOS? Tato otázka zůstává, a zřejmě také zůstane nezodpovězena. Jde o to, který systém danému člověku vyhovuje více. Nebo snad ne? Není žádným velkým tajemstvím, že uživatelé Apple produktů nad zeleným robotem ohrnují nos a určitě to má někdo z nás i opačně. Deník Wall Street Journal nyní přišel se zajímavou informací o tom, že kolikrát nejde jen o nevinné pošťuchování, ale vyloženou šikanu.

Známý TikToker Abdoul Chamberlain nedávno zveřejnil na sociálních médiích video, ve kterém vyjádřil svůj názor na telefony se systémem Android. Prohlásil, že v roce 2023 používají „Droid“ telefony jen rodiče a lidé starší 50 let. Ve skutečnosti ale Chamberlain ukázal, jak smýšlí nejen on, ale obecně velké množství mladých lidí. V USA je ‚Droid označení pro telefony s Androidem. Mnoha lidem utkvěla v paměti Motorola ‚Droid z roku 2009, která byla prvním konkurentem k jablečným telefonům. Tento název zlidověl a je používán i pro novější telefony ostatních značek.

Máš Android? Jsi chudák..

První posměchy si vyslouží uživatelé používající Android už na střední škole. Podle mladých jablíčkářů jsou ostatní, kteří iPhone nepoužívají, chudí a pochází ze středověku (což je úsměvné, když vezmeme v potaz, že například Z Fold5 může být mnohonásobně dražší než takový iPhone 11, který by byl dle teenagerů „v pohodě“). Chcete-li mladého Američana spolehlivě naštvat, stačí narušit teritorium ve skupinovém chatu odesláním „zelené bubliny“. Textové bubliny v aplikaci iMessage mají pro uživatele iOS modrou barvu, zatímco pro uživatele Androidu zelenou. Proti této problematice nedávno zbrojil v kampani i samotný Google, který Apple vyloženě prosí, aby přešel na standard RCS zpráv.

Let’s talk about green vs. blue bubbles

Let's talk about green vs. blue bubbles

Podle společnosti Statcounter je v USA systém iOS populárnější než Android, s poměrem 57 ku 42 . Studie provedená americkou firmou Piper Sandler mezi dospívajícími ukázala, že 87 % z nich vlastní iPhone a nehodlají na tom nic měnit.

Američané jsou v tomto ohledu přitom jen nevzdělaní. Svůj iPhone 14 Pro Max za 40 tisíc porovnávají s Androidem nižší třídy, nikoliv s důstojnými soupeři typu Galaxy S23 Ultra. Zkrátka nemají přehled a tak si raději koupí další iPhone, aby jim v jejich sociální bublině zůstal status „normálního člověka“. Je zajímavé, že uživatelé Androidu podobné manýry mají jen zřídka. Nikdo se jablíčkářům nesměje za iPhone SE s obrovskými rámečky, středovým tlačítkem, oproti konkurenci směšným displejem a mizernou výdrží. Za to kdybyste do této sekty přišli s lépe vybaveným a dražším Pixelem 7, dostanete výsměch.

Jaký máte názor na tuto problematiku?

Zdroj: WSJ

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)