Výkon zadarmo? MIUI zřejmě získá funkci, která umožní zdarma rozšířit RAM

MIUI získá funkci, která vám zdarma rozšíří RAM

Společnost Xiaomi v současnosti pracuje na tom, aby aktualizovala co možná největší počet telefonů na svůj systém MIUI 12.5. Ta má přinést spoustu novinek, které mají zlepšit celkový uživatelský zážitek, ovšem možná se do něj dostane funkce, kterou málokdo čekal. Před nedávnem bylo totiž zjištěno, že Xiaomi chystá do MIUI funkci, která vám “rozšíří” RAM.

MIUI získá funkci, která vám zdarma rozšíří RAM

Jako první s touto informací přišel na Twitteru Kacper Skrzypek. Ten se vrtal v kódech MIUI a našel velice zajímavou novinku. Nazývá se Memory extension a přidá vám 1 GB virtuální RAM. Není to však úplně zadarmo, budete si muset dostatečně pročistit vaší paměť telefonu. Podobnou funkci nabízí třeba telefon Vivo X60, kde můžete získat až 3 GB virtuální operační paměti a mít tak až 15 GB RAM. Stejné je to také u OnePlus 9.

Dá se očekávat, že Xiaomi tuto funkci vypustí i pro levnější a starší telefony, kterým dochází dech a právě tato funkce by měla telefony nejen obecně zrychlit, ale také zlepšit práci s multitaskingem. Zda se ale funkce dostane již do MIUI 12.5 není v tuto chvíli jasné.

Ocenili byste tuto funkci?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)