Super zpráva! Jedna z nejlepších vychytávek MIUI 14 se dostane na všechny mobily

miui 14 photon engine

Minulou neděli představila společnost Xiaomi mimo své hardwarové novinky také nadstavbu MIUI 14, která bude postavena okolo Androidu 13. Jedná se o jednu z největších aktualizací v historii firmy, která přináší hromadu změn a novinek. Mezi tou je také tzv. Photon Engine, který se stará o lepší optimalizaci aplikací třetích stran. Nyní víme, že bude tato vychytávka součástí všech telefonů, na které se nové MIUI dostane.

Xiaomi tuto skutečnost potvrdila na svém Weibo účtu. Ve stejném příspěvku také zmínila, že vzhledem k nutnosti sladit hardware a software dohromady a také velkému množství úprav bude MIUI 14 na telefony zaváděno postupně, ale to není nic nového. Hlavní výhodou nového Photon Enginu bude fakt, že k němu budou mít přístup vývojáři třetích stran, což jim umožní zrychlit aplikace na telefonech Xiaomi, Redmi a Poco.

MIUI 14 OFFICIAL REVIEW!

MIUI 14 OFFICIAL REVIEW!

Plynulost aplikací se přitom dle firmy může zvýšit až o 88 % a zároveň by se mohla snížit také spotřeba energie a to až o 16 %. Otázkou zůstává, jak moc (ne)budou vývojáři tuto novinku využívat.

Jak se vám zamlouvá MIUI 14?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)