MIUI 12 vyrazí do světa už za pár dní. Xiaomi ukrylo datum do hádanky

nadstavba MIUI 12 celosvětové vypuštění

Čínská společnost Xiaomi už evidentně dokončila základní funkce nové nadstavby MIUI 12 a plánuje její celosvětové vypuštění. Lépe řečeno veřejně testovatelné beta verze, kterou si mohou stáhnout všichni majitelé kompatibilních telefonů. Doposud se nový systém testoval hlavně v Číně a v Indii, ale i v ČR se k možnosti někteří zručnější uživatelé dostali. Neoficiální cesty ale budeme moci brzy opustit, jelikož je vydání opravdu za rohem. Xiaomi oznámilo na Twitteru datum v rámci aktuálně populární matematické šifry. Vychází z ní číslice 19, což se dá s největší pravděpodobností brát jako datum 19. května.

MIUI 12 hádanka

Vzhledem k počtu doposud dostupných informací k nadstavbě by bylo zvláštní, kdyby se jednalo například až o červen. Xiaomi je zvyklé “upouštět” informace ke svým novým službám a přístrojům takto těsně před vydáním. V posledních dnech jsme už viděli k novému systému několik ukázek. Teď je na řadě celosvětové vypuštění MIUI 12. Nadstavba bude založena na Androidu 10 a její předností budou hlavně vizuálně a designově vychytané prvky. Zejména animace pro multitasking a vylepšený tmavý režim budou zajímat majitele Xiaomi a Redmi telefonů nejvíce. Můžete se podívat na oficiální seznam telefonů, které MIUI 12 dříve či později dostanou.

Má dorazit MIUI 12 i do vašeho telefonu?

Zdroj: GSMArena, Xiaomi

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)