Menu

Nová AI Googlu a MIT opraví fotky ještě před jejich pořízením

Vypadá to jako nějaká domluva, nejprve bývalý viceprezident Googlu zkritizuje svou bývalou společnost, že na poli fotoaparátů zaspala a Apple jej předběhl. Chvíli na to pak Google oznámí společně s MIT novou umělou inteligenci, která se stará o opravu fotografií, a to ještě před pořízením.

Google tentokrát spolupracuje s prestižní MIT

Google ve spolupráci s univerzitou MIT představil nové využití umělé inteligence a strojového učení. Hlavní změna oproti jiným AI zaměřených na fotoaparát je v tom, že fotografie bude vylepšovat v reálném čase ještě před pořízením. Mnohem méně se také využívá automatických úprav, což je funkce, kterou má již dnes mnoho aplikací. Mínusem automatickým úprav je to, že fotografie se upravují stejným způsobem a ty pak velmi podobně.

mit google ai uprava fotografii

Toho se chce Google vyvarovat. Pro začátek se tým rozhodl naučit neuronovou síť 5000 obrázků, které retušovalo celkem pět fotografů. Díky tomu má AI základní vzorec, se kterým pak pracuje při retušování fotografií. Na obrázku výše můžete vidět v levé straně originální foto, pravá strana pak prošla úpravou touto umělou inteligencí.

Prozatím není jasné, kdy by se tato AI mohla objevit v komerční sféře, nebo rovnou v telefonech. Na těch už má ale nyní fungovat velmi dobře, a to aniž by AI měla velký dopad na výkon telefonu nebo výdrž baterie.

Těšíte se na to, až se AI v telefonech začne pořádně využívat?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

mkyral

3.8.2017 7:04

Doufám, že to půjde vypnout. Současné autogeniální úpravy jsou pro mne nepoužitelné.

Libb

Libb 59

3.8.2017 7:29

Ten příklad je přece úplně mimo! Fotoaparát hlavně nemá vůbec pořídit takhle podexponovanou fotku – že by to byl důsledek toho, že u Pixelů škudlili a místo optické stabilizace tam dali jen elektronickou?

Abkraka_a

AlešA 7

3.8.2017 21:38

Proč ne, pokud půjde vypnout viz s8 automatika vs pro režim.. v kombinaci s vymazání předmětů super.

RSS (komentáře k článku)