TOPlist

Xiaomi nabízí minikávovar za 3,5 tisíce. Dražší verzi lze řídit aplikací

minikávovar Xiaomi Scishare

Dopřejete si rádi čerstvou kávu ke snídani a nepotřebujete doma nutně velký stroj na její výrobu? Crowdfundingový server Youpin čínské společnosti Xiaomi nedávno „vychrlil“ novou verzi minikávovaru Scishare. Jeho přednostmi jsou zejména poměrně velká kapacita zásobníku na vodu a možnost jednoduchého určení množství vody v šálku. A jak už to tak u produktů této značky bývá, samozřejmě také velmi zajímavá cena. Minikávovar Xiaomi Scishare s produktovým označením S1201 nestojí v přepočtu ani tři a půl tisíce korun. Jde o novější a odlehčenější verzi stroje S1103, který je již nějakou dobu dostupný i na českém trhu za cenu kolem pěti tisíc. Jednou z jeho hlavních nevýhod oproti většímu sourozenci je absence ovládání přes Mijia aplikaci, což je velká škoda.

Nový výrobník kávy od dceřiné značky Xiaomi je na minikapsle a má zásobník na sympatických 620 ml vody. Můžete s ním tedy připravit kávu nejen pro sebe aniž byste museli stále doplňovat vodu pro každý šálek. K ovládání využívá minikávovar Xiaomi Scishare pouhá dvě tlačítka, jejichž funkce jsou ovšem velmi promyšlené. Jedno z nich je standardně nastaveno pro 40 ml kávy, druhé na hodnotu 110 ml. Podržením tlačítka pro větší objem si ale můžete zvolit vlastní množství od 25 do 180 ml, které si navíc kávovar zapamatuje.

Musíme také říct, že nás nový minikávovar Xiaomi Scishare S1201 oslovil i svým designem. Decentní tvary skoro připomínají stolní počítač. Mrzí nás jen zmíněná absence ovládání přístroje přes mobilní aplikaci. Pokud byste tedy chtěli trochu chytřejší kávovar, museli byste sáhnout třeba po starším sourozenci Scishare.

Využili byste podobný kompaktní kávovar u vás doma?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)