Miliarda stažení pro další Google appku. V mobilech zásadní

Google Kontakty miliarda stažení Obchod Play

Jak se zdá, rok 2021 bude plný překonávání obřích kulatých milníků u počtu stažení a instalací nejvýznamnějších aplikací v Obchodě Play. Téměř celé druhé pololetí je ještě před námi a už jsme byli svědky několika opravdu velkých zářezů. Tak namátkou – v květnu miliarda stažení u Google Hodin a Spotify a také pět miliard u Messengeru, v červnu miliarda pro Google Kalkulačku a 500 milionů pro Google Asistenta a v červenci kromě miliardy pro Google Tabulky také neskutečných 10 miliard pro YouTube. A nekončíme. Teď se velkého skoku o řád výš dočkala jedna z nejzákladnějších aplikací v mobilech vůbec – Kontakty.

Contacts
Contacts

Na první pohled může být trochu zvláštní, že nástroj, který je už nyní u přístrojů spousty značek běžnou součástí systému hned z “výroby” a plní vlastně jednu z nejdůležitějších funkcí mobilního telefonu, se k takovému číslu dostal až nyní. V Obchodě Play je nicméně pro mobily vyjma Pixelů či Nexusů k dispozici až od roku 2015. A v posledních měsících evidentně roste pěkně strmě. Polovičního počtu instalací dosáhl teprve vloni v září.

Kolikrát denně procházíte kontakty?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)