Microsoft chystá speciální verzi Windows 12. Má konkurovat Googlu

windows 12
  • Microsoft chystá speciální verzi Windows 12, která bude konkurovat Chrome OS
  • Bude tedy zaměřena především na webový prohlížeč a umělou inteligenci
  • K odhalení by mohlo dojít už příští rok 

Podle hned několika na sobě nezávislých zdrojů chystá Microsoft speciální verzi Windows 12, která bude zaměřena na web. Má se jednat o přímého konkurenta pro Chrome OS od Googlu, která bude cílit zejména na vzdělávací sektor.

Na rozdíl od tradičního desktopového prostředí nabídne tato varianta Windows 12 modernější, modulárnější a odlehčenou verzi operačního systému, který bude ideální pro méně náročná low-endová zařízení. Microsoft už potvrdil v interním sdělení vytvoření nového týmu nazvaného „Windows and Web Experience“, jehož cílem bude mimo jiné právě vývoj tohoto operačního systému.

Introducing Windows 12 (Concept)

Introducing Windows 12 (Concept)

Webová varianta Windows 12 má spoléhat na prohlížeč Microsoft Edge a umělou inteligenci, v těchto dnech Microsoft údajně pracuje na dalších způsobech využití umělé inteligence k tomu, aby prohlížeč lépe rozuměl chování uživatelů, ale i webovému obsahu. Jsem však zvědav na to, jak bude vypadat obchod s aplikacemi a hlavně jaké podpoře se dostane uživatelům.

Microsoft Edge: AI prohlížeč
Microsoft Edge: AI prohlížeč

Nejedná se mimochodem o první pokus Microsoftu konkurovat Chrome OS. Před několika lety vznikl projekt Windows 10X, avšak ten se nikdy na trh nedostal a zůstal v ranné vývojové fázi. Nová verze Windows 12 by se měla představit v roce 2024, bohužel však není jasné, zda se ve stejném roce dočkáme i nástupce tradičních Windows 11.

Dali byste šanci této verzi Windows 12?

Zdroj: gizmochina.com, windowslatest.com, tomshardware.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)