TOPlist

Microsoft otočil a ruší ve Windows 11 jednu z nejotravnějších funkcí

windows 11 aktualizace

Když Microsoft vypustil do světa ostrou verzi Windows 11, nepotěšil fanoušky jiných prohlížečů než Microsoft Edge. Pokud jste si totiž chtěli změnit výchozí prohlížeč třeba na Chrome nebo Firefox, bylo nutné ručně změnit všechny soubory jako .HTML, .PDF či .HTM, aby změna skutečně proběhla. Pro méně zkušené uživatele to bylo natolik matoucí, že si svůj výchozí prohlížeč zkrátka nedokázali nastavit a nuceně používali Microsoft Edge. Americká firma ale naštěstí dostala rozum.

V nejnovější aktualizaci Windows 11 se totiž kromě jiných novinek objevilo v nastavení také tlačítko, které umožňuje nastavit prohlížeč jako výchozí přes jediné kliknutí. Nejde o žádnou extrémně žhavou novinku, ale zkrátka jen o správné rozhodnutí a pochopení, že uživatel má mít v systému Windows určitou svobodu.

Poznámka redakce

O systému Windows 11 vás v posledních měsících informujeme poměrně často. Ve směru podpory Android aplikací jde totiž o obrovský skok kupředu. V kombinaci s aplikací Váš telefon si můžete vytvořit velmi podobný ekosystém a provázanost, jakou nabízí Apple a jeho macOS s iOS.

Windows 11 Latest Cumulative update makes it easy to set default browser

Windows 11 Latest Cumulative update makes it easy to set default browser

Pokud byste si navíc mysleli, že Microsoftu tohle trochu neférové jednání přineslo ovoce, byli byste na omylu. Prohlížeče Chrome a Safari v tuto chvíli drží 82 % z celkového koláče a to nepočítáme ostatní prohlížeče jako Opera, Firefox či Vivaldi. Na druhou stranu se americký gigant o svůj prohlížeč příkladně stará a pravidelně přichází s novými funkcemi.

Jaký prohlížeč používáte na PC vy?

Zdroj: TechRadar

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)