Microsoft chce také vlastní čipset. Má pohánět zařízení řady Surface

microsoft vlastní čipset

Vlastní čipset v zařízení přináší pro výrobce hardwaru hned několik nesporných výhod. Patří mezi ně větší kontrola nad zařízením, delší podpora nebo fakt, že je takový čipset přímo uzpůsobený systému na kterém běží. Apple vyrábí vlastní čipsety (co se mobilních zařízení týče) v podstatě od svých počátků, Google chystá velké odhalení již zítra a další gigant se může brzy přidat. Microsoft totiž dle všeho začal pracovat na svém vlastním SoC (system on chip), což dokazují aktuálně volné pracovní pozice.

Vlastní čipset bude mít i Microsoft

Americká společnost totiž hledá hlavního SoC architekta v Microsoft divizi Surface. Právě vlastní čipset by mohl Microsoft a jeho tablety/notebooky řady Surface pozvednout na novou úroveň. Vezměte si kam to Apple dotáhl se svým čipem Apple M1, který je určený pro iPady a MacBooky. “Jste zapálení pro výrobu skvělých gadgetů a nových technologií? Naší strategií je spojit produktivitu a mobilitu se zařízeními, která vytvářejí nové zážitky a pomáhají lidem a organizacím vypustit jejich kreativitu naplno, ” stojí v tomto inzerátu.

Na první zařízení s vlastním čipsetem si nejspíš ještě nějakou dobu počkáme. Vždyť Microsoft teprve hledá zaměstnance. Ať je to jak chce, na budoucí zařízení Microsoftu jsme velice zvědaví.

Jaký máte názor na vlastní čipsety?

Zdroj: gizchina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)