Do Microsoft Surface Duo konečně míří Android 11

Microsoft Surface Duo Android 11 update

“Bylo na čase!” se chce možná zvolat majitelům skládacího tabletu Microsoft Surface Duo, kteří nedočkavě vyhlížejí update na systém Android 11. Společnost vyhlíženou aktualizaci oficiálně oznámila na svých stránkách softwarové podpory před několika hodinami. Ve chvíli, kdy mnozí další konkurenti plnou parou zavádějí Android 12, se nabízí poznámka s křížkem po funuse, nicméně generační posun je konečně tu. Tak se podívejme na ohlášené změny.

Update na Android 11 přináší kromě základních designových a funkčních změn či nejnovějších záplat například i otevírání aplikace OneNote perem Surface Slim Pen 2, možnost úprav fotek skrze OneDrive na rozdělné obrazovce nebo podporu pro Xbox Game Pass. Přibylo také několik položek a voleb v nastavení. Například možnosti pro příchozí hovory při zavřeném zařízení, automatické roztahování aplikací po otevření nebo plošné využití “palcového” módu v klávesnici SwiftKey.

Verze nového softwaru nese označení 2021.1027.156 a vyšla oficiálně 24. ledna. Týká se severní Ameriky a Evropy, takže i čeští majitelé Surface Duo mohou update vyhlížet.

Jak dlouho jste vy čekali na Android 11?

Zdroj: Microsoft

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)