Známe první parametry očekávaného Microsoft Surface Duo 2

Microsoft Surface Duo 2 první parametry

Zřejmě už jen pár týdnů nás dělí od chvíle, kdy Microsoft představí svůj druhý “duální” tablet Surface Duo 2. Nástupce prvotiny z loňského srpna jsme ještě neměli příležitost moc poznat. I když jde o poměrně očekávané zařízení, úniků zatím příliš nebylo. Za zmínku stojí červnový snímek odhalující trojitý fotoaparát, který si možná vyžádá vystouplý rámeček a celkovou změnu designu. Po delší odmlce tu máme další informace. Zápis z benchmarkového nástroje Geekbench odhaluje první tři hardwarové parametry.

Microsoft Surface Duo 2 fotoaparáty

Dokument hovoří o procesoru Qualcomm Snapdragon 888, operační paměti ve velikosti 8 GB a systému Android 11. V případě čipsetu jde o logický a očekávaný posun od loňského Snapdragonu 855, který ovšem tehdy nebyl tím nejlepším, co bylo k dispozici. Zvětšení RAM jistě potěší všechny kritiky, kteří považovali 6GB kapacitu u prvního Surface Duo, jenž se honosil multitaskingem a výkonem, za nedostatečnou. Aktuálně nejnovější verze systému Android asi také nepřekvapí. Předběžně se očekává, že Microsoft svůj nový Surface Duo 2 představí v říjnu.

Co říkáte na velikost RAM v takovém přístroji?

Zdroj: pharena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)