Microsoft Edge umožní posílání karet mezi počítačem a Androidem

Microsofr Edge odesílání karet mezi zařízeními

Pod pojmem “prohlížeč od Microsoftu” už se dávno neukrývá jen Internet Exporer, kterému se mnozí smějí (smáli) za jeho nešikovnost a zastaralost. To asi nemusíme většině našich čtenářů moc připomínat. Současný Edge běží na jádře Chromium a stále zavádí nové a nové funkce, z nichž některé si dokonce přebírá í Google Chrome. Některé kousky se ale stále mladší prohlížeč od svého staršího “konkurenta” doučuje. Platí to i o této nově objevené novince. Microsoft Edge v testovací verzi Canary umožňuje odesílání karet mezi zařízeními. Konkrétně ve verzi 92.0.873.0 v počítačích a 92.0.870 v případě Android aplikace.

Microsofr Edge odesílání karet mezi zařízeními ukázka

Pro správnou funkčnost tohoto nástroje je potřeba být v obou přístrojích přihlášený/á ke stejnému účtu. Postačí kliknout pravým tlačítkem či podržet prst na konkrétní kartě a vybrat možnost Odeslat. Dostupná zařízení se následně objeví v rozbalovací nabídce. Na straně přijímacího přístroje vyskočí notifikace, přes kterou se odeslaná karta otevře. Novinka má ve finále fungovat oboustranně.

Microsoft Edge Canary
Microsoft Edge Canary

Vzájemné přispívání novinek do Chromia evidentně pomáhá všem souvisejícím prohlížečům, jejichž vývoj jde rychle dopředu. Microsoft Edge, který nyní zavádí zmíněné odesílání karet mezi zařízeními, je i díky tomu údajně na druhém místě nejpoužívanějších desktopových prohlížečů. Hned za Chromem.

Které prohlížeče patří mezi vaše TOP 3?

Zdroj: XDA

 

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)